یک نماینده: مردم دل به این مجلس نبندند

کدخبر: 352730
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اختیارات مجلس باید به خودش باز گردد، گفت: مردم دل به این مجلس نبندند و اینگونه نیست که مشکلات اساسی در این مجلس حل شده و به آبادانی برسیم.

به گزارش اقتصادنیوز، محمد باقری بنایی در گفت و گو با شفقنا با اشاره به عملکرد مجلس یازدهم، اظهار کرد: می‌گویند مجلس در رأس امور هست ولی واقعیت این است که به دلیل موازی کاری‌هایی که در بخش های مختلف کشور صورت می‌گیرد، کار از دست مجلس خارج شده است. ما فقط در مجلس به دنبال کارهای روزمره هستیم لذا نباید از این مجلس توقع داشت که کارهای اساسی انجام دهد بنابراین مردم دل به این مجلس نبندند و اینگونه نیست که مشکلات اساسی در این مجلس حل شده و به آبادانی برسیم.

انتخابات ۱۴۰۰

او با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شوراها، گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم و اگر می‌خواهیم تحولات اساسی در کشور انجام شود، باید افرادی که صلاحیت دارند و به دنبال تحولات واقعی و تجدید نظر در مسایل کلان کشور هستند، رأی بدهیم . چند ماه است که از عمر مجلس یازدهم گذشته ولی واقعیت این است که نهادهایی مثل مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای هماهنگی سران قوا و … با موازی کاری‌های خود عملا دست مجلس را بسته اند.

اختیارات مجلس باید به خودش باز گردد

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این ساختاری که در کشور ایجاد کردیم مجلس در رأس امور نیست و در رأس امور نخواهد بود. اگر واقعا می خواهیم در این مجلس و یا در مجالس دیگر عملکرد خوبی داشته باشیم، باید قانونگذاری فقط توسط یک نهاد انجام شود. اگر مجلس متولی قانونگذاری است پس نهادهای موازی چه کاره هستند! اختیارات مجلس باید به خودش باز گردد تا بتواند پاسخگو باشد درحالی که ما نمی توانیم پاسخگو باشیم. مثلا در موضوع تحریم و کشورهایی که دلارهای ما را پس نمی دهند، اگر مجلس در رأس امور بود تصمیماتی می گرفت.

باقری اظهار کرد: اما بالاخره مردم مطالباتی از منتخبین خود دارند بنابراین نظارت هایمان را تشدید می کنیم تا انشالله خرد جمعی شکل بگیرد و ساختارهای کشور اصلاح شود. تا زمانی که موازی کاری ها هست امکان سروسامان دادن به کشور وجود ندارد چراکه ما یک قانون را مصوب می کنیم اما نهادهای دیگر دستورالعمل های دیگری را ابلاغ می کنند.

او در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه حتی ۲۰ درصد اطلاعات واقعی کشور که برای مملکت ما مهم است، در اختیار مجلس نیست و هر کسی غیر از این را بگوید دروغ گفته است؛ مگر اینکه نماینده شخصا خودش با فلان وزیر، معاون و مسوول صحبت کند و اطلاعاتی را به دست بیاورد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما