تنها راه مقابله با کرونا در ایران

کدخبر: 352895
اقتصاد نیوز: معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که درمان خاصی برای بیماری کرونا وجود ندارد، بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر:قاسم جان بابایی، گفت: ویروس کرونا خاص و مخرب است و بافت‌های مختلف بدن را تخریب می‌کند. با وجود مطالعات بسیار در این خصوص در تمام نقاط جهان، درمان اختصاصی و قطعی برای این ویروس کشف نشده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین راه درمان ویروس کرونا، مراقبت صحیح از بیمار توسط نیروی انسانی است، عنوان کرد: هر کشوری که در مقابله با شیوع ویروس کرونا موفق عمل کرده و تلفات کمتری داده، تنها به دلیل توانمندی نیروی انسانی بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: شیوع ویروس کرونا در آمریکا با وجود اینکه از بیشترین و بهترین زیرساخت‌های پزشکی برخوردار است، تبدیل به شورش خیابانی شد و هنوز نتوانستند این ویروس و مشکلات ناشی از آن را کنترل کنند.

جان بابایی یاد آور شد: اینکه موج اول ویروس کرونا در ایران مدیریت شد، به دلیل این بود که از شخص مقام معظم رهبری تا دولت و تمامی ارکان نظام وارد میدان شدند و به عنوان پشتیبان وزارت بهداشت در مقابله با این ویروس نقش آفرینی کردند و در صورت تداوم این شرایط می‌توانیم موفقیت‌های بسیاری به دست آوریم.

وی بیان کرد: به عنوان عضوی از وزارت بهداشت دست تمامی افرادی که در این جریان کنار وزارت بهداشت بودند را می‌بوسم، چرا که این همدلی و همسویی باعث حفظ وزارت بهداشت و نظام اسلامی شد.

جان بابایی گفت: با وجود موفقیت‌های بسیار نمی‌توان گفت شرایط کشورمان از لحاظ ویروس کرونا مطلوب است، چرا که روزهای آینده قابل پیش‌بینی نیست و بعد از اینکه شیوع کرونا در کشور مطرح شد، بسیاری از کشورها مراودات خود را با ما قطع کردند، اما اکنون آمار مبتلایان همان کشورها از کشور ما بالاتر رفته و این به دلیل ناشناخته بودن جزئیات این ویروس است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: به ازای هر یک هزار نفر در ایران در مجموع کمتر از یک و هفت دهم تخت بیمارستانی و در بخش دولتی یک و ۲ دهم وجود دارد، اما در برخی از کشورهای اروپایی به ازای هر یک هزار نفر ۶ تا ٧ تخت وجود دارد. با وجود برخورداری از این امکانات بالقوه مشکلات کمبود تخت در بیمارستان‌های این کشورها مشکل ساز شده است.

وی اضافه کرد: عاملی که باعث کنترل ویروس کرونا در ایران شد، نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد بود، چرا که تمام دنیا امروز به این نتیجه رسیده‌اند که هر چه نیروی کارآمد بیشتری در حوزه سلامت داشته باشند، کمترین خسارت را متحمل می‌شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: دهیاران، بهورزان، شوراهای روستایی، بسیج، بسیج محلات و اقشار در زمره سرمایه‌های ارزشمند کشورمان در مقابله هدفمند و موفق با کرونا محسوب می‌شوند و تقویت این گروه‌ها و حمایت از آنها می‌تواند، در کاهش تعداد بیمار کرونایی مؤثر باشند که باید در دستور کار قرار گیرد.

 

تیتر یک
  • رصد بازار خودروهای لوکس +اینفوگرافیک

    اقتصادنیوز: از بازار خودروهای لاکچری چه خبر؟ رصد بازار خودروهای لوکس نشان دهنده آن است که لاکچری ها با رنج قیمتی ۲ …

از دست ندهید
بلیط هواپیما