کدخبر: ۳۵۳۶۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سرقت یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان؟

سرقت یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان؟

​اقتصادنیوز :‌خبرها از مفقود شدن یا شاید سرقت یکی از آلبوم‌های ارزشمند کاخ گلستان حکایت می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، به تازگی مسئولان مجموعه فرهنگی تاریخی کاخ موزه گلستان متوجه شده‌اند یکی از آلبوم‌های تاریخی کاخ گلستان که از آلبوم‌های غنی این مجموعه و متعلق به دوره ناصری (قاجار) بوده، مفقود شده است.

پیگیری از مسئولان مختلف تاکنون به این نتیجه رسیده است که اصل موضوع تایید شده اما ظاهرا با توجه به در دست بررسی بودن این مساله برای رسیدن به جزئیات آن، هیچ یک از مسئولان امر آن را به طور رسمی تایید نکرده که ماجرا از قول او نقل شود.

همچنین گویا هنوز زمانِ مفقود شدن این آلبوم قدیمی مشخص نشده است و ظاهرا به دلیل نیازِ به مراجعه‌ به آن، امین اموال این بخش از مجموعه متوجه نبودن آلبوم می‌شود.

هرچند نباید این نکته را از ذهن دور داشت که علاوه بر سابقه‌ گم شدنِ اثری تاریخی از همین مجموعه، سابقه‌ مفقود و پیدا شدن آثار موزه‌ای دیگری نیز در خاطره ها هست.

بیش از پنج سال قبل و در زمانی که کاخ اصلی مجموعه گلستان در اختیار یک تیم فیلمبردار برای ساختِ مجموعه‌ای تاریخی بود، دو گلدان در این مجموعه مفقود شد که بعدها خبر دقیقی از سرنوشت آن‌ها منتشر نشد.

از سوی دیگر پس از انتشار خبر گم شدن قدیمی‌ترین ظرف انیمیشن جهان که در شهر سوخته سیستان و بلوچستان به دست آمده بود، در حدود ۱۰ سال قبل، در نهایت با حضورِ مسئول آن بخش از موزه مشخص شد که این ظرف قدیمی در نقطه‌ دیگری از فضای موزه‌ قرار داشت.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند