سرلشکر باقری: تروریست‌ها می‌خواستند امنیت ایران را دچار مخاطره کنند/ امیرحاتمی: دشمنان در ایجاد ناامنی در منطقه ناکام ماندند

کدخبر: 353844
اقتصاد نیوز : سرلشکر باقری گفت: با هدایت رهبر معظم انقلاب و حمایت مرجعیت و تلاش سردار سلیمانی و همرزمانش، بحمدالله گروه تروریستی داعش و گروه‌های مانند آن نابود شد و امروز حاکمیت و امنیت تا اندازه زیادی به دو کشور سوریه و عراق بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرلشکر پاسدار محمد باقری صبح سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه پایان حکومت داعش و اقتدار جبهه مقاومت، اظهارداشت: این نمایشگاه و موزه بخش اندکی از تلاش‌های محور مقاومت و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی برای مقابله با دسیسه‌ها و اقدامات استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای دشمنان و گروه‌های تروریستی است که توسط استکبار جهانی ایجاد شد. همچنین اقداماتی که مقدسات اسلامی کشورهای سوریه و عراق را خدشه‌دار کرده بود نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود.

>>>> بیشتر بخوانید؛

>>>> وعده سردار سلامی به مردم: انتقام خون شهید سلیمانی خواهیم گرفت

رییس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این نمایشگاه نشان می‌دهد که چگونه دشمنان بشریت و اسلام با ایجاد این گروه‌های تروریستی تلاش کردند با وحشی‌گری، آزادی و امنیت ملت‌های منطقه را به خطر بیاندازند و مقدسات اسلامی را مورد هتک حرمت قرار دهند و در این رابطه از هیچ‌گونه وحشی‌گری ابایی نداشتند.

سرلشکر باقری

باقری خاطرنشان کرد: آنها امنیت و حاکمیت کشورهای سوریه و عراق را به طور اساسی به خطر انداختند و اگر حضور شهید بزرگوار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش و دیگر فرماندهان که در امر مستشاری فعال بودند، نبود و اگر همراهی و همدلی فرماندهان با ملت و حاکمیت سوریه و عراق محقق نمی‌شد و حمایت و فتوای مرجعیت نبود، قطعا حاکمیت این کشورها در دست داعش و امثالهم بود.  

وی یادآور شد: اما آنچه که اتفاق افتاد، با هدایت رهبر معظم انقلاب و حمایت مرجعیت و تلاش سردار سلیمانی و همرزمانش، بحمدالله گروه تروریستی داعش و گروه‌های مانند آن نابود شد و امروز حاکمیت و امنیت تا اندازه زیادی به دو کشور سوریه و عراق بازگشت.

رییس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: این موزه بخش اندکی از این شجاعت‌ها، رشادت‌ها و اقدامات را به خوبی به نمایش گذاشت و به ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان عزیز توصیه می‌کنم به این نمایشگاه بیایند و افتخارات که آفریده شد را از نزدیک ببینند.  قطعا اگر این اقدامات در کشورهای عراق و سوریه انجام نمی‌شد، تروریست‌ها و حامیان آنها قصد داشتند تا با تصرف این کشورها امنیت جمهوری اسلامی ایران را دچار مخاطرات اساسی کنند. آن نبردهایی که سرانجام دشمن را به شکست و اضمحلال کشانید، باعث شد تا ملت ما با آرامش کامل بتواند در حوزه توسعه و پیشرفت حرکت کند.

باقری خاطرنشان کرد: افتتاح این موزه تقریبا همزمان است با ایام نبرد ۳۳ روزه ملت بزرگ لبنان و حزب الله قهرمان با رژیم صهیونیستی است که بخش‌هایی از این نبرد نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. همچنین نبردهای ضداشغالگری ملت فلسطین و نبرد آزادسازی افغانستان عزیز پس از تصرف رژیم صهیونیستی و ارتش تروریستی آمریکا نیز در این نمایشگاه جمع شده و قابل استفاده برای نسل جوان است.

دشمنان در ایجاد ناامنی در منطقه ناکام ماندند

همچنین امیر سرتیپ حاتمی نیز که در مراسم افتتاح سراسر نمای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سخن می گفت، اظهار کرد: در این نمایشگاه با دو موضوع به خوبی آشنا می‌شویم. از یک طرف با عزم، اراده، خباثت و جنایتهای بسیار بزرگ دشمنان که نشان می‌دهد برای منطقه برنامه بزرگی داشتند و می‌خواستند ناامنی را در این منطقه برای ده‌ها و صدها سال نهادینه کنند.

بنابر گزارش ایرنا، وی افزود: در این نمایشگاه، رزمندگان عزیز مقاومت با فرماندهی دلاورانه و شجاعانه سردار شهید سلیمانی و البته پشتیبانی کامل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و صنایع دفاعی آشنا خواهند شد. شجاعتی که به واسطه آن توانستند در مقابل همه کفر و همه کسانی که پول، سلاح و جنایتکاران شان را آورده بودند تا ناامنی را در منطقه ایجاد کنند ایستادگی کنند و به برکت خون شهدا و عزم و همت رزمندگان و پشتیبانی همه جانبه این اتفاق رخ نداد.

حاتمی

رییس ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: همچنین در این جلسه، گزارشی از ستاد برگزاری چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس که از ۳۱ شهریور ماه برگزار می‌شود ارائه و تبادل نظر شد تا چگونه با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم واقعیات دفاع مقدس و این برهه بی‌نظیر تاریخی ملت ایران را در دفاع از کشور، تمامیت ارضی و دفاع از مردم و حیثیت ملی را برای نسل جدید به نمایش بگذاریم. بحمدالله کارهای فوق العاده‌ای برنامه‌ریزی شد تا با رعایت موازین و پرتکل های بهداشتی به مرور اجرا شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما