علائم غیرعادی و عجیب ویروس کرونا چیست؟

کدخبر: 353959
اقتصادنیوز : کووید-19 می تواند باعث بروز علائمی شود که انتظارش را ندارید.

 به گزارش اقتصادنیوز ، ویروس کرونا منجر به علائم و نشانه­ های مختلف می­ شود. تب، سرفه ­ی خشک و خستگی ازجمله شایع­ ترین علائم آن است. ازجمله دیگر علائم کووید-19 می­توان تنگی نفس یا اختلال در تنفس، درد عضلانی، لرز، گلودرد، سردرد یا درد در قفسه­ ی سینه را نام برد. اما کووید-19 می تواند باعث بروز علائمی شود که انتظارش را ندارید. 

علائم گوارشی کرونا:

ممکن است کرونامنجر به علائم خفیف گوارشی مانند بی ­اشتهایی، تهوع، استفراغ و اسهال شود. این علائم یک روز به طول می­ انجامد. بعضی از افراد مبتلا به ویروس کرونا قبل از بروز تب و علائم تنفسی دچار تهوع و اسهال می ­شوند.

از دست دادن حس بویایی یا چشایی:

کووید-19 می­تواند- بدون گرفتگی بینی- باعث از دست دادن حس بویایی یا چشایی شود که قبلا در فرد وجود نداشته است. این وضعیت معمولا 9 الی 14 روز طول می­کشد. بنابر برخی تحقیقات، از دست دادن حس بویایی یا چشایی می­توانید اولین نشانه­ی ویروس کروناباشد.

تغییرات پوستی:

ممکن است افراد جوان­تر که مبتلا به کروناخفیف هستند متوجه زخم­های دردناک روی دست و پاهای خود شوند که می ­خارد و شبیه به سرمازدگی، بیماری التهاب پوست، است. این علامت که گاهی «انگشت پای کووید» نامیده می­ شود، معمولا تا دوازده روز طول می­ کشد. با این حال، تحقیقات جدید نشان می ­دهد ممکن است این زخم­ها صرفا سرمازدگی ناشی از عدم تحرک و نپوشیدن کفش در قرنطینه باشد، نه کووید-19.

گیجی:

همین­طور گزارش شده که کووید-19 باعث بروز گیجی در افراد مسن، به ­خصوص کسانی که به بیماری شدید مبتلا شده ­اند، می ­شود.

 مشکل چشم:

ممکن است کرونا منجر به بروز مشکلاتی در چشم نظیر انبساط و قرمز شدن رگ­ ها، قرمزی پلک، آبریزش شدید و ترشحات بیش از اندازه شود. همچنین این ویروس باعث حساسیت و خارش خفیف هم می­ شود. این علائم بیشتر در افرادی دیده می­ شود که بیماری­ شان شدید است.

علائم و نشانه­ های ویروس کرونا 2 الی 14 روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می­ شود و از خفیف تا شدید متغیر است. اگر فکر می­ کنید دچار علائم کووید-19 هستید، به پزشک متخصص ریه یا عفونی مراجعه کنید.

   

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما