جمهوری اسلام مطرح کرد

احتمال دست داشتن دولت‌های خارجی در انفجار بیروت

کدخبر: 354182
اقتصادنیوز: جمهوری اسلامی در یادداشتی به انفجار بیروت پرداخت.
به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه  نوشت: انفجارهائی که عصر روز سه‌شنبه در بندر بیروت رخ داد، هرچند به دلیل انباشت مواد محترقه در این بندر، گمانه‌زنی‌هائی را در جهت طبیعی بودن حادثه برانگیخته است، ولی احتمال دست داشتن دولت‌های خارجی در پدید آمدن این واقعه نیز وجود دارد.
تحرکات روزها و ساعت‌های قبل از انفجارها و همینطور دیده شدن پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی در آسمان محل انفجار قبل از وقوع انفجار دوم، احتمال دخالت‌های خارجی در این جنایت را تقویت می‌کند. آمریکا، فرانسه، عربستان و رژیم صهیونیستی از قدرت گرفتن دولت «حسان دیاب» ناخشنود هستند و در ماه‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای ضربه زدن به اقتصاد لبنان به عمل آورده و می‌آورند. همین دولت‌ها متهمان ردیف اول انفجارهای بندر بیروت هستند.
بندر بیروت که از بنادر مهم خاورمیانه بود با انفجارهای سه‌شنبه ویران شد و گلوگاه ورود کالاهای مورد نیاز لبنان مسدود گردید. سیلوهای آرد و گندم و آنچه در آنها بودند از بین رفتند، هزاران نفر کشته و زخمی شدند و خانه‌های زیادی ویران یا دچار مشکلاتی شدند که ساکنان آنها فعلاً بی‌خانمان هستند. گذشته از خسارات زیادی که به لبنان و مردم بیروت وارد شده، این جنایت پیام سیاسی مهمی دارد که عاملان آن درصدد رساندنش به گوش مسئولین لبنانی هستند. پیام اینست که دولت لبنان باید با نظر بیگانگان تعیین شود و به نظر آنها عمل کند و در غیر اینصورت باید متحمل ضربات خردکننده اقتصادی و جنایاتی از قبیل انفجارهای بندر بیروت باشند. این پیام برای تمام سیاسیون منطقه و حتی مردم لبنان و ملت‌های همسایه قابل فهم و درک است اما قابل قبول نیست. عربستان از زمانی مهره شناخته شده و سرسپرده خود سعد حریری را در ریاست دولت لبنان از دست داده، درحال شیطنت و کارشکنی در لبنان است. سایر متهمان این پرونده نیز با آل‌سعود در این ماجرا همداستان هستند. اینکه لبه تیز حملات رسانه‌های وابسته به عربستان متوجه حزب‌الله لبنان شده و تلاش می‌کنند این جنبش انقلابی و مردمی را در این ماجرا به نحوی مقصر جلوه دهند، نوعی آدرس غلط دادن و مسببان واقعی را از زیر سوال خارج کردن است.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما