وعده تجاری اروپایی ها به لبنان

کدخبر: 354357
اقتصادنیوز: رییس کمسیون اروپا در گفت و گوی تلفنی با نخست وزیر لبنان اعلام کرد آمادگی دارد تا در خصوص تسهیل روابط تجاری با لبنان از طریق تجارت ترجیحی و تسهیلات گمرکی، با مقامات این کشور مذاکره کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم: «اورزولا فن درلاین» رئیس کمیسیون اروپا روز پنج‌شنبه در تماس تلفنی با «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان، از آمادگی اتحادیه اروپا برای تسهیل و تقویت روابط تجاری با لبنان از طریق تجارت ترجیحی و تسهیلات گمرکی خبر داد.

رئیس کمیسیون اروپا در گفتگو با نخست‌وزیر لبنان ضمن ارائه وعده کمک 33 میلیون دلاری از سوی اتحادیه اروپا به این کشور، اعلام کرد که کمیسیون اروپا (به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) آماده است تا در خصوص چگونگی تسهیل روابط تجاری با لبنان از طریق تسهیلات گمرکی و تجارت ترجیحی، با مقامات لبنانی گفتگو کند.

ساعاتی پیش «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه -که کشورش دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا و یکی از کشورهای تأثیرگذار در این اتحادیه به شمار می‌رود- پس از دیدار با «میشل عون» رئیس‌جمهور، «حسان دیاب» نخست‌وزیر و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در کاخ  بعبدا اعلام کرد که فرانسه طی روزهای آینده کمک‌های بیشتری را به لبنان ارسال خواهد کرد.

بعد از ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی انفجاری مهیب بندر بیروت را به لرزه در آورد؛ انفجاری که تاکنون بیش از 150 کشته بالغ بر 5هزار مجروح بر جای گذاشته است.

به گفته «مروان عبود» استاندار بیروت، بر اثر این انفجار 300 هزار نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده و رقمی بین 10 تا 15 میلیارد دلار به تأسیسات و ساختمان‌های بیروت خسارت وارد شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما