واکنش کانادا به اعزام تیم ترور سعودی‌ها به کانادا

کدخبر: 354455
اقتصادنیوز؛ «بیل بلر» وزیر امنیت عمومی دولت کانادا روز پنجشنبه به طور تلویحی تلاش «محمد بن‌سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی برای ترور یکی از مخالفانش در خاک کانادا را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ بیل بلر، وزیر امنیت عمومی کانادا تلاش مأموران ولی‌عهد عربستان سعودی برای ترور یکی از مخالفانش در خاک کانادا را محکوم کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌تی‌وی»، بلر گفت دولت کانادا از تلاش عاملان خارجی برای جاسوسی و تهدید مردم کانادا و افرادی که در این کشور به سر می‌برند مطلع است.

این مقام کانادایی گفت: «تهدید امنیت ملی یا امنیت شهروندان و ساکنان کانادا توسط عاملان خارجی را برنمی‌تابیم و آن را کاملاً غیر قابل قبول می‌دانیم».

وزیر امنیت عمومی کانادا افزود: «از مردم می‌خواهیم تهدیداتی از این دست را به مقامات مجری قانون گزارش کنند».

همچنین بلر بار دیگر قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار مخالف حکومت سعودی‌ها را محکوم کرد و گفت از تحقیقات بین‌المللی در این زمینه حمایت می‌کند و به همین دلیل است که کانادا ۱۷ مقام سعودی را مورد تحریم قرار داده است.

«سعد الجبری»، مشاور سابق «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی در یک دادگاه آمریکایی در شهر واشنگتن از وی به دلیل تلاش برای ترور او شکایت کرد.

بر اساس مستنداتی که سعد الجبری به دادگاه واشنگتن ارائه داده، ولی‌عهد سعودی تیمی متشکل از چند نفر دو هفته بعد از ترور خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقتول در استانبول، به کانادا فرستاده تا او را ترور کنند.

طبق این دادخواست، مقامات کانادا به تیم ترور مشکوک می‌شوند و به جز یک نفر که پاسپورت دیپلماتیک داشت، اجازه ورود به کانادا را نمی‌دهد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما