وعده ترامپ درباره ایران در صورت پیروزی در انتخابات

کدخبر: 354564
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا گفت ایران دوست ندارد من رئیس جمهوری شوم اما اگر برنده شویم بسرعت با ایران به توافق خواهیم رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنادونالد ترامپ شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره گزارش اخیر جامعه اطلاعاتی آمریکا که مدعی شده بود چین و روسیه به دنبال دخالت در انتخابات آمریکا هستند، این ادعا را مطرح کرد.

وی ادامه داد: فکر می کنم آخرین نفری که روسیه می‌خواهد در ریاست جمهوری ببینید، دونالد ترامپ است؛ چرا که هیچ کسی چون من نسبت به روسیه سخت‌گیری نداشته است.
رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: به تقویت نظامی ما نگاه کنید، به اعمال تحریم علیه خط لوله انتقال انرژی که میلیاردها دلار ارزش دارد، همچنین علیه روسیه ما کارهای زیادی در ناتو انجام دادیم.
ترامپ با این ادعا که توانسته است ۱۳۰ میلیارد دلار در سال سهم کشورهای عضو ناتو را افزایش دهد، اظهار کرد: این رقم ۴۰۰ میلیارد دلار از سال‌های گذشته بیشتر است که در واقع پول محافظت در برابر روسیه است.
وی تاکید کرد: چین دوست دارد که دونالد ترامپ در انتخابات ما به جو بایدن خواب آلود ببازد؛ این آرزوی آنهاست که مالک کشور ما شوند. اگر جو بایدن رئیس جمهوری شود، چین صاحب کشور ما خواهد شد.
رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه کشور سومی هم در این گزارش بوده است که به آن اشاره نکردید، گفت: ایران دوست دارد که مرا رئیس جمهوری نبیند. من این اظهارات نظر را خواهم کرد اگر ما در انتخابات پیروز شویم، بسیار سریع با ایران به توافق خواهیم رسید.
ترامپ افزود: همچنین خیلی سریع با کره شمالی به توافق خواهیم رسید. فکر می کنم اگر در انتخابات ۲۰۱۶  برنده نمی شدم، کشور ما اکنون و شاید پس از این هم با کره شمالی در حال جنگ بود اما ما دقیقا برخلاف آن هستیم.
وی ادامه داد: ما در واقع با کره شمالی ارتباط داریم که هرگز در دولت گذشته شاهد چنین چیزی نبودیم و شما در یک جنگ بد با کره شمالی می‌بودید.
رئیس جمهوری آمریکا این ادعا را تکرار کرد که کره شمالی و ایران و هر کسی دیگر بسیار سریع با ما به توافق خواهد رسید. ایران برای رسیدن به توافق دست و پا می‌زند اما نمی‌خواهند ببینند چرا که آنها ترجیح می‌دهند با بایدن به توافق برسند.
ترامپ اضافه کرد:اگر آنها و چین با بایدن به توافق برسند، صاحب کشور ما خواهند شد. نگاه کنید من بیش از ۱۰ میلیارد دلار از چین گرفتم و چین بدترین سال را در ۶۷ سال گذشته داشت؛ در حالی که ما بهترین شرایط را داشتیم که هرگز پیش از آن نبود.
وی البته با جملاتی اشتباهی گفت: ایران، روسیه و چین نمی‌خواهند که دونالد ترامپ به پیروزی برسد.
رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه ما باید مراقب دخالت خارجی‌ها در انتخابات باشیم، از این فرصت برای مخالفت با انتخابات پستی استفاده کرد و افزود: انتخابات پستی برای قدرت‌های خارجی بسیار آسان‌تر است خواه روسیه، چین، ایران، کره شمالی یا بسیاری دیگران از افراد و کشورهایی که انتظارش را ندارید، که در انتخابات دستکاری کنند.
در گزارشی که روز جمعه به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا منتشر شد، چین و ایران به دنبال تاثیرگذاری برای شکست دونالد ترامپ قلمداد و مدعی شده‌اند روسیه خواهان به پیروزی نرسیدن بایدن است.

تیتر یک
  • شاخص از نیمه کانال پائین افتاد

    روز شنبه برای سومین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما