ترامپ: هیچ‌کس به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است/ چین می خواهد صاحب کشور ما شود

کدخبر: 354747
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور آمریکا اطلاعات جدید مبنی بر آنکه روسیه در تلاش است تا جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق را بدنام کند، رد و ادعا کرد در طول دورانش در کاخ سفید نسبت به مسکو موضع سختی گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس خبری، زمانی که از او درباره این اطلاعات پرسیده شد، گفت: "فکر می‌کنم آخرین کسی که روسیه می‌خواهد در منصب ریاست جمهوری ببیند، دونالد ترامپ است چرا که هیچ‌کس، هرگز به اندازه من به روسیه سخت نگرفته است".

بنابر گزارش هیل، زمانی که یک خبرنگار، ترامپ را در رابطه با گزارشی مبنی بر اینکه روسیه در تلاش برای ممانعت از رقابت بایدن در انتخابات است، تحت فشار گذاشت، او با عصبانیت فریاد زد: "اهمیتی نمی‌دهم دیگران چه می‌گویند!"

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به افزایش بودجه ارتش آمریکا و فشار آوردن به متحدان برای افزایش پایبندی به ناتو، از موضعش درباره روسیه دفاع کرد.

این انتقادات پس از آن مطرح شد که "ویلیام اوانینا"، رئیس "مرکز ضدجاسوسی و امنیت ملی" آمریکا؛ روسیه، چین و ایران را به عنوان سه تهدید اول برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تشخیص و هشدار داد: این سه در تلاش هستند ترجیحات و چشم‌اندازهای رأی‌دهندگان را منحرف کنند، درگیری ایجاد کرده و اعتماد مردم آمریکا به رویه‌های دموکراتیک ما را تضعیف کنند.

اوانینا در بیانیه‌ای اظهار کرد: بسیاری از بازیگران خارجی، دارای ترجیحی نسبت به اینکه چه کسی برنده انتخابات باشد، هستند که این ترجیح را از طریق طیفی از اظهارات پنهان و آشکار ابراز می‌کنند؛ در این رابطه، تلاش‌های پنهانی برای نفوذ، نادرتر است. ما عمدتاً نگران فعالیت‌های جاری و بالقوه چین، روسیه و ایران هستیم.

اوانینا اظهار کرد که اطلاعات این نتیجه را نشان می‌دهد که چین نمی‌خواهد ترامپ، برنده انتخابات مجدد باشد چرا که او را "غیرقابل پیش‌بینی می‌داند". این در حالی است که ایران نیز سعی دارد نهادهای دموکراتیک آمریکا و رئیس جمهور این کشور را "تضعیف کند".

رئیس جمهور آمریکا گفت: "چین عاشق این است که ما انتخاباتی داشته باشیم که در آن دونالد ترامپ به جو بایدن خوابالو می‌بازد. آن‌ها رؤیای این را دارند که صاحب کشور ما باشند. اگر بایدن رئیس جمهور شود، چین صاحب کشور ما می‌شود".

اوانینا همچنین عنوان کرد که مقامات با اشاره به سیاست‌های دولت اوباما در مورد اوکراین و حمایتش از رقیبان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مشخص کرده‌اند که روسیه سعی در "بدنام کردن" بایدن دارد.

ترامپ گفت "هیچ فردی با عقل سلیم" با این موضوع که روسیه طرفدار انتخاب مجدد ترامپ است، موافقت نمی‌کند.

به نوشته هیل، تلاش پیچیده روسیه برای مداخله در انتخابات سال ۲۰۱۶، شامل یک کارزار پیشرفته اطلاعات اجتماعی ضد اطلاعاتی و هک زیرساخت‌های انتخاباتی در هر ۵۰ ایالت آمریکا و نیز شبکه‌های کمیته ملی دموکراتیک برای آسیب زدن به فعالیت هیلاری کلینتون بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما