کدخبر: ۳۵۴۷۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اطلاعات تازه ناسا از مریخ لرزه های سیاره سرخ

اقتصاد نیوز : ثبت داده های لرزه نگاری سیاره مریخ توسط ناسا به محققان امکان داده تا در مورد ماهیت این سیاره بررسی های دقیق تری انجام دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، این کار با استفاده از لرزه نگاری های اینسایت ناسا که با استفاده از مریخ‌نوردها به این سیاره منتقل شده، صورت می‌گیرد.

بنابر گزارش اسلش گیر، ناسا برای اولین بار توانسته اطلاعاتی کلیدی از عمق ناسا و لرزش‌های این سیاره جمع‌آوری کند و امیدوار است از این طریق دریابد مریخ چگونه شکل گرفته و چه تحولات زمین شناسی را پشت سر گذاشته است.

لرزه نگارهای اینسایت به محققان امکان می‌دهند دریابند مدل سازی های آنها در مورد مریخ لرزه‌ها تا چه حد صحیح بوده است. این سیستم از فوریه تا سپتامبر ۲۰۱۹ بیش از ۱۷۰ لرزش را در سیاره  مریخ ثبت کرده است.

محققان با بررسی این اطلاعات قادر به شناسایی مواد تشکیل دهنده لایه‌های مختلف داخلی سیاره مریخ خواهند بود. تحقیقات صورت گرفته تا به حال نشان می‌دهد میزان لرزش‌های مریخ کمتر از زمین است و تنوع مواد معدنی در عمق ۱۱۰۰ تا ۱۱۷۰ کیلومتری مریخ قبل توجه است.

همچنین برآورد می‌شود ضخامت لایه گوشته مریخ که در نهایت به هسته این سیاره منتهی می‌شود حدود ۸۰ کیلومتر باشد. این لایه در عمق ۱۵۲۰ کیلومتری مریخ قرار دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند