وزیر کار لبنان: دولت هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد

کدخبر: 354884
اقتصاد نیوز: وزیر کار لبنان پس از نشست امروز هیات دولت این کشور تاکید کرد که دولت لبنان هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: وزیر کار لبنان روز یکشنبه تاکید کرد که دولت این کشور هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد.

«لمیا یمین»  وزیر کار لبنان پس از نشست یکشنبه کابینه که به ریاست «حسان دیاب» نخست وزیر این کشور برگزار شد تاکید کرد: «هیچ تصمیمی برای استعفای دولت در کار نیست».

 «عماد حب الله» وزیر صنعت لبنان هم در حین خروج از جلسه امروز هیات دولت لبنان گفت: «دولت مقاوم است. ما به کار خود ادامه می‌دهیم و به مسئولیت خود در قبال مردم عمل می‌کنیم».

پایگاه خبری «لبنان 24 » هم به نقل از منابع موثق خود اعلام کرد که خبری از استعفای وزرای جریان المرده (حزب مارونی‌ها) یا الطاشناق (حزب ارمنی‌ها) از دولت دیاب نیست و جایگزین «منال عبدالصمد» وزیر اطلاع رسانی هم که امروز استعفا داد، مشخص است.

به دنبال آشوب‌ روز گذشته در بیروت که با تحریک رسانه‌های وابسته به جریان غربگرای 14 مارس به بهانه اعتراض به وضعیت معیشتی و انفجار بندر بیروت، برپا شده بود، وزیر محیط زیست و توسعه اداری و وزیر اطلاع رسانی لبنان امروز از سمت خود استعفا دادند.

از سوی دیگر «نعمة افرام» یکی دیگر از نمایندگان پارلمان لبنان نیز استعفای خود را اعلام کرد تا وی ششمین نماینده‌ پارلمان لبنان باشد که پس از وقوع انفجار در بندر بیروت از پارلمان کناره‌گیری می‌کند.

استعفای این دو وزیر لبنانی در شرایطی است که این کشور با بحران سیاسی و اقتصادی جدید حاصل از انفجار مهیب هفته گذشته مواجه شده است، انفجاری که تا کنون ۱۵۸ کشته و ۶۰۰۰ زخمی بر جای گذاشته است.

«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان نیز دیروز گفت که بدون برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام نمی‌توان از بحران فعلی خارج شد و خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام طی دو ماه آینده شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما