کدخبر: ۳۵۴۸۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حجم ویدیو: 4.31M | مدت زمان ویدیو: 00:00:45

رفتار ناشایست ماکرون با میشل عون جنجال به پا کرد

اقتصاد نیوز: رئیس جمهور فرانسه به دلیل رفتار ناشایست با همتای لبنانی اش به شدت مورد انتقاد کاربران رسانه های اجتماعی قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر: «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر خود به بیروت پس از انفجار روز سه شنبه در بندر این شهر، از «میشل عون» همتای لبنانی خود خواست تا عقب تر بایستد.

به نقل از دیلی صباح،این درخواست مداخله جویانه ماکرون با انتقادهای شدیدی روبرو شد. در یک فیلم ویدئویی که بر روی خروجی رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، ماکرون و عون که توسط دستیاران احاطه شده اند، در حال خروج از یک ساختمان در بیروت نشان داده می شوند.

دستیاران ماکرون به رئیس جمهور لبنان می گویند که عقب بایستد در حالیکه رئیس جمهور فرانسه به عون می گوید که «به زودی شما را می بینم آقای رئیس جمهور!»

بسیاری از کاربران توئتیر این اقدام ماکرون را حرکتی «ناشایست» خوانده و آن را محکوم کردند و برخی دیگر نیز آن را رفتاری «تحقیرآمیز» خواندند.

گفتنی است که ماکرون نخستین رهبر در جهان است که پس از انفجار فاجعه بار روز سه شنبه در بندرگاه بیروت از لبنان دیدن می کند؛ انفجاری که دست کم ۱۵۸ کشته و حدود ۶ هزار زخمی برجای گذاشته است

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند