جزییات تازه از مرگ تلخ نوجوان ۱۴ ساله در بوستان لاله

کدخبر: 355133
اقتصادنیوز : ظاهرا پرونده مرگ‌های سریالی و دلخراش کودکان در بوستان‌های تهران و کشور به این زودی‌ها بسته نخواهد شد، مرگ‌هایی که شاید اصلی‌ترین عامل آن‌ها اهمال مسئولان باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حوالی ظهر روز گذشته (یکشنبه نوزدهم مرداد ماه) در پارک لاله تهران شاهد یک حادثه غم انگیز و آن هم، جان باختن نوجوان  ۱۴ ساله بر اثر برق گرفتگی بودیم. 

 این نوجوان ۱۴ ساله در پارک لاله با پدر خود مشغول بازی پینگ پنگ بود که در حین بازی، توپ او به داخل نهر آب پارک پرتاب شد و پسر بچه در حالی که می‌خواست توپ پینگ پنگ خود را از داخل جوی آب بردارد، کمکی از تیر برق کنار نهر آب گرفت؛ اما نه تنها نهر آب کمکی به او نکرد، بلکه به خاطر جریان برق موجود در آب دچار شوک شدیدی شد.

نوجوان که بیهوش شده بود، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شد و تلاش‌ها برای فرد صورت گرفت؛ متأسفانه کادر درمانی موفق به احیای این پسر بچه ۱۴ ساله نشدند و او ساعت ۴ بامداد امروز از دنیا رفت.

 اوایل خرداد سال ۹۵ بود که مأموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه با بازپرس کشیک قتل تماس گرفتند و خبر مرگ دلخراش دختربچه پنج ساله‌ای را به محسن مدیرروستا؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت اعلام کردند.«فاطمه امیری» دختر بچه‌ای که هنگام بازی در پارک کوهسار شهرک رضویه (منطقه ۱۵ شهرداری تهران) ناگهان به دلایل نامعلومی به سمت حوض آب داخل پارک رفت، داخل حوض افتاد، مکش پمپ مخصوص آبشار، دختر بچه را به داخل پمپ کشید و ساعتی بعد با تلاش مأموران آتش‌نشانی، جسد «شرحه شرحه شده» فاطمه پنج ساله از داخل پمپ و از روی سطح آب بیرون کشیده شد. 

 در این پرونده منطقه ۱۵ شهرداری تهران مقصر شناخته شد و در گفت‌وگوهای جداگانه مسئولان این منطقه از این حادثه غم انگیز ابراز ندامت کردند. همان سال نوجوان ۱۳ ساله‌ای که باز هم برای بیرون آوردن توپ فوتبال خود به داخل حوض پارک بوستان الغدیر در شرق تهران رفته بود، لیز می‌خورد و داخل آب می‌افتد و ... دیگر نفس نمی‌کشد. به همین راحتی! کمی قبل‌تر و در سال ۹۳، رحمت الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری وقت شورای شهر تهران خبر از حادثه دیگری در یکی از بوستان‌های مجاور بیمارستان شهید فهمیده داد که در اثر آن یک کودک به دلیل برق گرفتگی در درون حوضچه بوستان فوت کرده است.

 شهرداری منطقه ۶ تهران اعلام کرد که در پی حادثه ظهر روز گذشته که یکی از شهروندان در پارک لاله دچار برق گرفتگی شد، کمیته‌ای ویژه برای پیگیری موضوع و بررسی علل بروز این حادثه و شناسایی مقصران توسط مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت تا با پیگیری این موضوع، از بروز اتفاقات مشابه در آینده برای شهروندان جلوگیری شود.

از سوی دیگر سرهنگ ناصری نژاد معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری پایتخت اعلام می‌کند که در پی فوت نوجوان ۱۲ ساله در پارک لاله تهران که قصد عبور از جوی آب را داشته و دستش را بر روی تیر چراغ برق قرار می‌دهد تا مانع از افتادن خود در جوی آب شود، غافل از اینکه برق کشی این تیر چراغ برق دارای مشکلی مرگبار بوده در حال حاضر سه نفر از عوامل پیمانکار پارک لاله با دستور قضایی دستگیر شدند و تحقیقات تکمیلی توسط کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی ادامه دارد.

 حال با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید با ده‌ها مورد دیگر از این گونه حوادث در بوستان‌های تهران یا کشور روبرو شوید. حوادثی در بوستان‌های کلان شهرهای کشور پرونده‌هایی که بسیاری از آن‌ها همچنان باز هستند و هنوز مقصران آن‌ها مشخص نشده‌اند. اما سهم پاسخگویی مدیران شهری در این حوادث در حد همین جملات است: حتما رسیدگی می‌کنیم! با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد! و...

باید دید که آیا ابراز ندامت توسط مسئولان شهری و متولیان کافی است؟ ظاهرا مرگ‌های سریالی و دلخراش کودکان در بوستان‌ها به این زودی‌ها بسته نخواهد شد. مرگ‌هایی که شاید اصلی‌ترین عامل آن‌ها اهمال مسئولان و بهره برداران بوستان‌های شهرداری‌ها باشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما