کدخبر: ۳۵۵۱۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پس لرزه استعفای نخست وزیر لبنان در فرانسه و آمریکا

اقتصاد نیوز : وزارت امور خارجه فرانسه در اولین واکنش خود به استعفای نخست‌وزیر لبنان، بر ضرورت تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید تأکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در پی استعفای حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان و اعضای کابینه وی، وزارت امور خارجه فرانسه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که در شرایط کنونی تشکیل هرچه زودتر دولت جدید در لبنان باید در اولویت قرار گیرد.

وزارت امور خارجه فرانسه با اشاره به اینکه بازسازی بیروت و اجرای اصلاحات اساسی بزرگترین چالش‌های دولت بعدی به شمار می‌رود، خواستار اجرای خواسته‌های معترضان مبنی بر انجام اصلاحات شد و تأکید کرد که بدون انجام اصلاحات، لبنان به سمت فروپاشی پیش خواهد رفت.

کایلی مک‌اینانی، سخنگوی کاخ سفید نیز در نشست خبری روزانه خود، در خصوص استعفای دولت لبنان به خبرنگاران گفت: «این موضوع به اطلاع رئیس‌جمهور ترامپ رسیده است. ما به دقت اوضاع لبنان را رصد می‌کنیم، اما با توجه به اینکه این اتفاق [استعفای دولت لبنان] به تازگی رخ داده است، من درباره جزئیات آن اطلاعات دقیقی ندارم.»

ساعاتی پیش حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان که کمتر از 7 ماه از حضورش در این سمت می‌گذشت، طی نطقی تلویزیونی خطاب به ملت لبنان استعفای خود را اعلام کرد.

پس از استعفای نخست‌وزیر لبنان، میشل عون، رئیس جمهور این کشور ضمن پذیرفتن این استعفا، وی را به سمت «نخست وزیر پیشبرد امور» منصوب کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند