کدخبر: ۳۵۵۴۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سپاه برای کمک به برگزاری کنکور ۹۹ اعلام آمادگی کرد

اقتصادنیوز :‌سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اعلام آمادگی این نهاد برای واگذاری مکان‌های آموزشی و ورزشی خود در سراسر کشور برای کمک به وزارت علوم در برگزاری مطلوب آزمون سراسری سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیانیه مشترکی درباره برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۲۹ ، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریور ماه سال ۱۳۹۹،  صادر کردند.

در همین ارتباط سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسوول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اعلام آمادگی سپاه برای کمک به تامین فضای مورد نیاز جهت برگزاری آزمون سراسری کشور گفت: طبق تدبیر سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه مقرر گردید در صورت درخواست وزارت علوم و استانداران سراسر کشور و متناسب با نیازهای اعلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانشگاه‌ها و مراکز عمده آموزشی و ورزشی خود را که از استانداردهای لازم برای اجرای پروتکل‌های آزمون و نیز دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا برخوردار است، در اختیار مجریان آزمون قرار دهد.

سردار شریف برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها آن هم در عصر کرونا را از رخدادهای بزرگ و ماندگار کشور قلمداد و تصریح کرد: بی‌شک تحقق مطلوب این رخداد مبارک آن هم در شرایطی که آحاد ملت و از جمله داوطلبان کنکور سراسری در حال مبارزه نفس‌گیر با شیوع بیماری کرونا هستند، نیازمند یک رویکرد، همراهی و مشارکت ملی است.

وی با تاکید بر اینکه امیدوار است نسل جوان جامعه به عنوان سرمایه‌های راهبردی کشور در کمال امنیت، آرامش، سلامت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضوری موفق در آزمون سراسری سال ۹۹ داشته باشند، تصریح کرد: به فضل الهی نسل جوان دانشجوی آینده با حضور موفق در آزمون کنکور، خود را مهیای ورود به دانشگاه و طی مدارج علمی برای پیشرفت و سربلندی ایران عزیز کنند.

سخنگو و مسوول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج در برگزاری کنکور سراسری از هرگونه کمک به مجریان و دست اندرکاران آن دریغ نخواهد کرد.

وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری، روز گذشته در بیانیه مشترکی با اشاره به عدم تایید تغییر تاریخ برگزاری آزمون سراسری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، یادآور شدند که این آزمون با همکاری استانداران، مراکز آموزشی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و انتظامی در تاریخ قبلی یعنی ۲۹ مرداد تا یک شهریور، برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند