آتش‌سوزی مهیب در لس‌آنجلس؛ دستور تخلیه اجباری صادر شد

کدخبر: 355577
اقتصادنیوز :آتش‌سوزی مهیبی که از بامداد پنجشنبه از منطقه‌ای در شمال لس‌آنجلس آغاز شده، به سرعت در حال پیشروی است و تاکنون 10 هزار هکتار را دربرگرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، اواسط روز چهارشنبه به وقت محلی، آتش‌سوزی مهیبی که با پیشروی سریع، بیش از ۱۰ هزار هکتار را در نزدیکی «لیک هیوز» را دربرگرفته است، موجب تخلیه اجباری ساکنان شمال «لس‌آنجلس» ایالت کالیفرنیا شده است.

روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» در این خصوص گزارش کرد، اداره آتش‌نشانی شهر لس‌آنجلس اعلام کرد که حدود ساعت ۱۵:۳۰ روز چهارشنبه به وقت محلی (۰۳:۰۰ بامداد پنجشنبه به وقت تهران) از وقوع آتش‌سوزی در نزدیکی جاده شمال «لیک هیوز» مطلع شد که ظرف چند ساعت این آتش‌ چندین هزار هکتار را دربرگرفت.

Q8AwRQjT2P40

گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که آتش‌سوزی فوق تا ساعت ۲۱:۰۰ چهارشنبه به وقت محلی (۰۸:۳۰ صبح پنجشنبه به وقت تهران) مهار نشده بود.

شدت آتش‌سوزی به اندازه‌ای بوده است که چندین ساختمان مسکونی از جمله مزارع در معرض تهدید قرار گرفته است که البته آنطور که مسئولان آتش‌نشانی اعلام کرده‌اند، تاکنون گزارشی از تخریب یا آسیب به خانه‌ای دریافت نکرده‌اند.

سرعت پیشروی آتش به اندازه‌ای بالا بود که حدود ساعت ۲۳:۳۰ به وقت محلی (۱۱:۰۰ پنجشنبه به وقت تهران)، دستور تخلیه ساختمان‌های جنوب بزرگراه ۱۳۸ و شمال جاده «پاین کانیون» و جاده «لیک هیوز» و دیگر مناطق شمال لس‌آنجلس صادر شد.

SKdH4OEGVMFM

بر اساس این گزارش، بیش از ۵۰۰ آتش‌نشان و چندین بالگرد و هواپیمای بال ثابت در صحنه برای مهار آتش مهیب مستقر شده‌اند.

«دیوید ریچاردسون» معاون ارشد عملیات اضطراری اداره آتش‌نشانی منطقه لس‌آنجلس در خصوص آتش‌سوزی فوق گفت: «این یک آتش‌سوزی بزرگ است، ما تا شب همچنان حضور خواهیم داشت. کار زیادی می‌برد و ما طی روزهای آینده حضور خواهیم داشت».

بنا بر گفته «سنکا اسمیت» یکی از کارکنان اطلاعات عمومی جنگل‌ ملی لس‌آنجلس تأکید کرد که ترکیبی از پوشش گیاهی ضخیم که در چندین دهه همچنان برجای خود باقی مانده‌ است و همچنین شرایط جوی نامساعد و وزش بادهای خشک، آتش به وجود آمده را تشدید می‌کند.

وی ادامه داد که احتمالاً  تا نیمه‌شب پنجشنبه به وقت محلی همچنان بر شدت آتش‌سوزی افزوده شود.

طبق گزارش لس آنجلس تایمز، مسئولان منطقه حادثه طی روزهای آتی با چالش شرایط نامساعد جوی روبرو خواهند بود. اداره هواشناسی ملی هشدارهای گرمای بیش‌ از حد صادر کرده‌اند که روز جمعه هفته جاری، تمامی جنوب کالیفرنیا را دربرخواهد گرفت و تا عصر دوشنبه هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، هنوز علت وقوع این آتش‌سوزی نامشخص است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما