معرفی دلایل مخالفت بیل گیتس با تیک‌تاک!

کدخبر: 355733
اقتصادنیوز: بیل گیتس در اظهاراتی جدید اعلام کرده است که توافق مایکروسافت و تیک تاک یک دستاورد سمی است. وی در مصاحبه با وایرد به موضوعات متعددی اشاره کرد و یکی از این موضوعات ماجرای خرید تیک تاک توسط مایکروسافت بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، دو روز پیش، رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ دستورالعملی اجرایی صادر کرد که شرکت مادر تیک تاک را که یک شرکت چینی است از فعالیت در ایالات متحده منع کرد.

 

اکنون بیل گیتس که به عنوان مشاور فناوری شرکت مایکروسافت فعالیت می‌کند، در مورد خرید احتمالی تیک تاک توسط مایکروسافت می‌گوید: «این معامله قابل مقایسه با دریافت یک هدیه و دستاوردی سمی است.» گیتس خاطرنشان کرد: «بزرگ بودن در مشاغل شبکه‌های اجتماعی بازی ساده‌ای نیست گرچه حضور در بازار رقابتی جذاب است.»
گیتس درخواست دونالد ترامپ برای فروش تیک تاک به یک شرکت آمریکایی را نیز اقدامی بسیار عجیب توصیف کرد. درواقع بیل گیتس گفت: خرید تیک تاک توسط مایکروسافت به خودی خود تعجب برانگیز است و این موضوع وقتی عجیب‌تر می‌شود که درخواست دونالد ترامپ و تیمش را نیز در این خصوص بدانیم.
گیتس در جمع بندی سخنان خود گفت: مایکروسافت باید مستقل باشد و خودکفا عمل کند و دخالت‌های متعدد ترامپ در بازار رقابت شبکه‌های اجتماعی حیرت انگیز است. سخنان بیل گیتس بیراه نیست چرا که اخبرا ترامپ به شدت علیه تیک تاک موضع گرفته است و حتی در خرید این اپلیکیشن نیز دخالت می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما