کدخبر: ۳۵۵۷۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کمک جالب توجه عراقی ها به لبنان

اقتصادنیوز: عراق امروز (جمعه) اعلام کرد که برای همدردی با مردم و دولت لبنان بیش از ۱۳ هزار تن گندم به این کشور کمک می کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا:  «حیدر ماجد»، سخنگوی دبیرخانه عمومی شورای وزیران به خبرگزاری نینا گفت: کابینه عراق موافقت کرد نفت، گازوییل، گندم، دارو و تجهیزات پزشکی و بهداشتی به لبنان ارسال کند.

وی افزود: شورای وزیران تصویب کرد که وزارت نفت هزینه های کمک ها و ارسال آنها را تقبل کند.

ماجد ادامه داد :۱۰۰ دستگاه تانکر معادل ۳۶۰۰ متر مکعب سوخت به لبنان کمک خواهد شد.

سخنگوی دبیرخانه کابینه عراق بیان کرد بر اساس مصوبه شورای وزیران، وزارت بازرگانی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تن گندم به عنوان کمک برای برادران لبنانی ارسال می کند.

وی همچنین گفت: وزارت بهداشت عراق به منظور حمایت پزشکی در نتیجه فاجعه انفجار بندر بیروت، ۲۰ تن دارو و لوازم بهداشتی به لبنان می فرستد.

«احمد الصحاف»، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق شنبه گذشته اعلام کرده بود که کمک های بشردوستانه، پزشکی و نفتی بغداد به بیروت ادامه می یابد.

وی گفت: دولت و ملت عراق ضمن اعلام همبستگی با دولت و ملت لبنان در ارتباط با فاجعه انفجار بندر بیروت، کمک های انسانی، درمانی و نفتی به کشور دوست و برادر لبنان را ادامه خواهند داد.

عراق جزو کشورهای پیشتاز در کمک به لبنان پس از انفجار سه شنبه هفته گذشته بندر بیروت بود و چهارشنبه گذشته در کمتر از ۲۴ ساعت پس از این حادثه یک کاروان حامل فرآورده‌های نفتی به لبنان ارسال کرد.

بغداد همچنین هفته گذشته گروه ۱۸ نفره پزشکی به همراه ۲۰ تن مواد و تجهیزات درمانی راهی لبنان کرد.

سه‌شنبه گذشته در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی روی داد که در اثر آن، شمار زیادی از شهروندان لبنانی کشته و زخمی شدند و خسارت مالی هنگفتی به بار آمد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند