کدخبر: ۳۵۵۷۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش ترامپ به پیشنهاد برجامی روسیه/ جدیدترین خبر ها از واکسن کرونای آمریکایی ها

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری آمریکا درباره پیشنهاد پوتین برای تشکیل جلسه برجامی گفت تاکنون چیزی به من گفته نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا:  دونالد ترامپ بعدازظهر جمعه در نشست خبری روزانه خود درباره شیوع کرونا این مطلب را مطرح کرد و افزود: تا کنون چیزی به من گفته نشده است، این را شنیده‌ام اما تا الان به من نگفته‌اند.

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد داد برای جلوگیری از گسست شورای امنیت و کاهش تقابل ایران و آمریکا، نشست مجازی پنج عضو دائم شورای امنیت به همراه ایران و آلمان برگزار شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره واکسن کرونا هم مدعی شد: این کشور آماده تولید ۱۰۰ میلیون دز واکسن کرونا تا پایان سال فعلی میلادی است و اندکی پس از آن، نیز ۵۰۰ میلیون دز از این واکسن آماده خواهد کرد.

وی توافقی که مدعی است به واسطه عملکرد او بین امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برقرار شده است را در برابر برجام قرار داد و گفت: برجام یک توافق فاجعه بار و وحشتناک بود که توسط جو بایدن خواب آلود با ایران بسته شد.

رئیس جمهوری  آمریکا افزود: آنها ۱۵۰ میلیارد دلار پول که ۱.۸ میلیارد دلار آن پول نقد بود برای هیچ چیزی به ایران دادند. آنها هیچ چیزی از این توافق جز مشکل به دست نیاوردند.

ترامپ با این ادعا که توافق امارات و رژیم صهیونیستی باعث صلح در خاورمیانه خواهد شد و کشورهای دیگری هم به آن ملحق می‌شوند، با تمسخر قرار دادن بایدن گفت او حتی نمی‌داند درباره چه کشوری صحبت می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند