کدخبر: ۳۵۵۸۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رییس پلیس فتای تهران هشدار داد؛

کلاهبرداری با کرونا!

اقتصادنیوز؛ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری و تهدید سلامت شهروندان در پوشش آگهی‌های فروش دارو یا واکسن کرونا هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ رییس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به انتشار برخی آگهی‌ها در فضای مجازی با موضوع پیش‌فروش واکسن کرونا یا فروش داروهای آن، گفت که به طورکلی و همانطور که بارها گفته و تاکید شده است، فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و با عاملان آن برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد که از زمان شیوع ویروس کرونا متاسفانه در مواردی شاهد آن بودیم که افراد سودجو با انتشار آگهی در فضای مجازی ادعای فروش داروهای مربوط به کرونا را داشتند که این افراد از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شده و در بازجویی از آنان مشخص شده که یا دارویشان تقلبی و جعلی بوده یا اینکه اصلا دارویی در کار نبوده و صرفا به قصد سودجویی و کلاهبرداری دست به چنین اقدامی زده اند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: اخیرا هم با توجه به حساسیت افکار عمومی و خبرهایی که در مورد واکسن کرونا منتشر شده این احتمال وجود دارد که افراد سودجو در پوشش پیش فروش واکسن یا فروش آن قصد کلاهبرداری از مردم را داشته باشند که لازم است شهروندان هوشیار باشند و البته پلیس نیز با چنین مواردی برخورد خواهد کرد.

گودرزی با بیان اینکه تیم‌های رصد پلیس فتا چنین مواردی را رصد کرده و با هرگونه موارد تخلف برخورد خواهند کرد، گفت: هشدار ما به شهروندان این است که به هیچ عنوان اقدام به خرید دارو از فضای مجازی نکنند. چرا که چنین اقدامی غیرقانون است. از طرف دیگر اگر با چنین آگهی‌هایی روبه رو شدند به هیچ عنوان فریب آن را نخورند. چون یا داروی بی‌اثر و تاریخ‌مصرف گذشته به دستشان می‌رسد که احتمال مسمومیت با آن هم وجود دارد، یا اینکه اصلا دارویی وجود ندارد و آگهی برای کلاهبرداری منتشر شده است.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ از شهروندان خواست که چنین مواردی را حتما به پلیس فتا اطلاع دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند