کدخبر: ۳۵۶۰۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ خواستار ملاقات با پوتین قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری است؟

اقتصاد نیوز : برخی منابع گفتند، ترامپ نشست با پوتین را فرصتی برای اظهار قدرتش در مذاکره و انعقاد قراردادها می‌داند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهوری آمریکا به معاونانش گفته، دوست دارد قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش در ماه نوامبر با رئیس‌جمهوری روسیه دیداری شخصی داشته باشد.

شبکه "ان بی سی نیوز" به نقل از منابع گزارش داد: دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چندین گزینه از بابت اماکن و زمان‌های ملاقات ترامپ و ولادیمیر پوتین از جمله این‌که در سپتامبر و در نیویورک باشد را بررسی کرده است.

به گزارش این شبکه، هدف از این اجلاسی که دو رئیس‌جمهوری را دور یک میز جمع کند پیشرفت در توسعه توافقنامه کاهش تسلیحات هسته‌ای است.

یکی از گزینه‌هایی که طرف آمریکایی بررسی می‌کند امضای پیش‌نویس توافقنامه‌ای درباره مذاکرات بیشتر پیرامون تمدید "استارت-3" است.

منابع گفتند، ترامپ نشست با پوتین را فرصتی برای اظهار قدرتش در مذاکره و انعقاد قراردادها می‌داند.

در این راستا مذاکره کننده ارشد دولت آمریکا در امر کنترل تسلیحات با توصیف چین به عنوان یک "تهدید فوری" گفته است، کشورش ممکن است با هدف وادار کردن چین به امضای یک معاهده تسلیحاتی، توافقی هسته‌ای با روسیه را به پیش ببرد.

به نقل از نشریه ژاپنی نیکی، مارشال بیلینگسلیا، فرستاده ویژه کنترل تسلیحات دولت آمریکا این اظهارات را در مصاحبه‌ای با این نشریه ژاپنی چند روز قبل از آن‌که برای دیدار با سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه و بحث با وی درباره منعقد ساختن یک توافق به شهر وین سفر کند، مطرح ساخت.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند