کدخبر: ۳۵۶۳۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بلومبرگ خبر داد

خطر سقوط از بیخ گوش ترامپ گذشت +جزئیات

اقتصاد نیوز : بلومبرگ خبر داد خطر از بیخ گوش هواپیمای حامل دونالد ترامپ و همراهانش هنگام فرود گذشته است.

ایرنا  به نقل از بلومبرگ خبر داد:هواپیمای "ایر فورس وان"که هواپیمای اختصاصی رییس جمهور آمریکا است هنگام فرود در یک فرودگاه نزدیک واشنگتن در معرض سانحه قرار گرفته است.هواپیما حامل ترامپ و چند تن از همکارانش بوده و همراهان ترامپ نزدیک شدن یک پهپاد به ایرفورس وان را تایید کرده اند.

به گفتهشاهدان هنگام فرود یک پهپاد کوچک  از سمت راست به هواپیما حامل ترامپ نزدیک شد اما در دقیقه نود برخوردی صورت نگرفت و فرود به سلامت انجام شد.

بلومبرگ در گزارش خود نوشت: «سرویس مخفی» کاخ سفید که مسوول حفاظت از ترامپ را به عهده دارد، از اظهار نظر در این باره خودداری کرده و فرماندهی دفاع هوا فضای آمریکای شمالی نیز این شبکه خبری را به سرویس مخفی کاخ سفید ارجاع داد.

«اداره هواپیمایی فدرال» نیز نیروی هوایی آمریکا را مسوول اظهار نظر در این باره دانسته است.

در این گزارش آمده است: این حادثه یکی از هزاران اتفاق مشابه است که در آمریکا روی می‌دهد و نهادهای مسوول امنیت هواپیمایی در این کشور چندان در تحقیقات مربوط به این حوادث موفق نبوده‌اند که به نوعی باعث آبرو ریزی برای آن‌ها شده است.

براساس این گزارش، پهپادهای غیرنظامی کوچکتر از آن هستند که بتوانند باعث سقوط یک هواپیمای بزرگ شوند، اما تحقیقات دولتی نشان می‌دهد که خسارت ناشی از برخورد آنان با هواپیما ممکن است بسیار بیشتر از برخورد پرنده‌های کوچک باشد که در مواردی باعث شکست شیشه کابین خلبان شده است.

هواپیمایی اختصاصی ترامپ از نوع بوئینگ ۷۵۷ است که در ناوگان هوایی آمریکا زمانی که حامل رییس جمهوری آمریکا باشد با عنوان «ایرفورس وان» شناخته می‌شود.

air2

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند