چگونه می توان در پاییز کرونا را از آنفولانزا تشخیص داد؟

کدخبر: 356607
اقتصاد نیوز : رئیس انستیتو پاستور ایران، در مورد امکان تشخیص آنفلوانزا از ویروس کرونا در فصل پاییز که این بیماری ها با هم شایع می شود، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، علیرضا بیگلری، با اشاره به شباهت علائم کرونا و آنفلوانزا، گفت: در فصل پاییز که بیماری‌های حاد تنفسی شایع می‌شود و علائمی شبیه کرونا دارند، کار سخت‌تر بوده و برای پزشک هم تشخیص بیماری سخت می‌شود، آن هم در شرایطی که شناسایی بیمار بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: نکته مهم در این بین آمادگی برای آن است که بتوانیم همزمان در یک لوله هر دو آزمایش آنفلوانزا و کرونا را انجام دهیم، زیرا ما در تحریم هستیم و حتی اجازه نمی‌دهند موارد اهدایی به کشورمان وارد شود، کاری که ناجوانمردانه و غیر انسانی است.

بیگلری ادامه داد: با این اوصاف ما ظرفیت آزمایشگاهی خود را می‌شناسیم و نمی‌توانیم حدود ۳۵ هزار تست کووید ۱۹ را جدا و حدود ۳۵ هزار تست آنفلوانزا را جدا انجام دهیم. به همین دلیل، ماه‌ها است که در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه دو تست را در یک لوله آزمایش انجام دهیم.

وی افزود: در این راستا، در سطح کشور و انستیتو پاستور طراحی‌های متفاوتی انجام دادیم و اکنون می‌دانیم باید چه راهی را طی کنیم. به شرکت‌های داخلی نیز مأموریت دادیم تا به سمت ساخت کیت‌های ترکیبی حرکت کنند. از شرکت‌های خارجی نیز سعی کردیم که مشورت بگیریم. هیچ امکان و انتخابی را نباید رد کرد، همه امکانات باید در دست باشد.

 

تیتر یک
  • افزایش ۱۰۹ درصدی خروج پول حقیقی

    در معاملات امروز سهم‌های خودرویی بیشترین تقاضا و بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما