آمریکا پیشنهاد روسیه برای گفت و گو با ایران را رد کرد

کدخبر: 356728
اقتصاد نیوز : سخنگوی کاخ ریاست‌جمهوری روسیه گفت: رد پیشنهاد ولادیمیر پوتین از سوی دونالد ترامپ درباره نشست وبیناری شورای امنیت با موضوع ایران و با مشارکت این کشور و آلمان، برگزاری چنین نشستی را غیرممکن کرده است.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس:دمیتری پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران با اشاره به رد پیشنهاد از سوی آمریکا گفت: واقعا در آن فرمتی که در ابتدا پیشنهاد شد، خودداری آمریکا از شرکت در آن امکان برگزاری چنین نشستی را نمی دهد.

وی افزود: اما این به آن معنی نیست که گفت وگو درباره موضوع ایران با کشورهای مربوطه متوقف می شود.

پسکوف گفت: این گفت وگو برای حفظ و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و به منظور حل و فصل اوضاع ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری دولتی تاس،ولادیمیر پوتین روز جمعه با اعلام حمایت کشورش از برجام، خواستار برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت با مشارکت ایران و آلمان شد.

پوتین گفت:خلیج فارس نباید محلی برای شانتاژ و دیکته کردن باشد.

وی با بیان اینکه روسیه به طور کامل به برجام ( برنامه جامع اقدام مشترک) پایبند است، اظهار داشت: روسیه از تعامل با همه طرف‌های علاقه مند به آرام کردن اوضاع در خلیج فارس استقبال می کند.

رییس جمهوری روسیه اضافه کرد: روسیه پیشنهاد می کند در نشست فوق العاده سران شورای امنیت، با مشارکت آلمان و ایران درباره پارامترهای تشکیل مکانیزم امنیت در منطقه خلیج فارس توافق بدست آید.

پوتین هدف از درخواست خود را مشخص کردن و تشریح گام ها و اقدامات در راستای جلوگیری از تقابل و وخیم شدن اوضاع در شورای امنیت سازمان ملل خواند و اضافه کرد: حمایت جمعی از اجرای بی وقفه قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که پایه حقوقی بین المللی برای تحقق برجام بود، بسیار مهم است.

اما ترامپ به تازگی گفت که واشنگتن به احتمال زیاد تا پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نشست مجازی درباره ایران شرکت نخواهد کرد. 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما