کدخبر: ۳۵۶۷۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای ترامپ درباره احیا تحریم‌های تعلیق‌ شده سازمان ملل علیه ایران

اقتصاد نیوز : رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری مدعی شد: امروز وزیر خارجه پمپئو را هدایت می‌کنم تا به اطلاع شورای امنیت سازمان ملل برساند که ایالات متحده می‌خواهد تمام تحریم‌های تعلیق شده سازمان ملل علیه ایران را احیا کند. این مکانیسم بازگشت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی مدعی شد که به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

بنابر اعلام فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در کنفرانسی خبری مدعی شد: امروز وزیر خارجه پمپئو را هدایت می‌کنم تا به اطلاع شورای امنیت سازمان ملل برساند که ایالات متحده می‌خواهد تمام تحریم‌های تعلیق شده سازمان ملل علیه ایران را احیا کند. این مکانیسم بازگشت است.

وی با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک ادعا کرد: این توافق میلیاردها دلار را به ایران تزریق کرد. اگر بخواهم دقیق باشم این مبلغ ۱۵۰ میلیارد دلار به علاوه ۱.۸ میلیارد دلاری است که نقدی به ایران داده شد. من نمی‌دانستم که رئیس‌جمهور حق اعطای چنین پولی را داشته باشد. این یک توافق محشر دیگر است که در نهایت به یک فاجعه منتهی شد و تمام آشوب‌ها و خونریزی‌های در منطقه و جهان را تامین مالی کرد.

همچنین الجزیره به نقل از دونالد ترامپ مدعی شد که رئیس‌جمهور آمریکا به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با طرح این ادعا که تحریم‌های آمریکا اقتصاد ایران را فلج کرده‌اند، مدعی شد: زمانی که در انتخابات پیروز شوم، در ماه اول، ایران به سراغ‌مان می‌آید و خواستار توافق می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند