دستگیری باند سارقان مغازه‌های طلا فروشی در تهران

کدخبر: 356796
اقتصاد نیوز : نجفی گفت: با شناسایی مخفیگاه سارقان در محدوده جنوب تهران، اواسط مردادماه هر ۳ سارق در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۳ جفت گوشواره و ۹۰۰ میلیون ریال وجه نقد کشف شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۶ تن از اعضای باند سارقان طلا فروشی‌ها با کشف ۱۲ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" اظهار داشت : در اواخر خردادماه سال جاری طی تماس یک طلافروشی با مرکز فوریت‌های پلیسی از به سرقت رفتن یک جفت گوشواره طلا به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال توسط دو خانم و یک مرد ناشناس در محدوده میدان خراسان به مأموران کلانتری ۱۵۹ بی‌سیم اعلام شکایت کرد.

وی افزود: پرونده با موضوع سرقت مغازه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی در تحقیقات صورت گرفته به کارآگاهان اظهارداشت، مغازه طلافروشی‌ام در میدان خراسان است و روز سرقت دو خانم با یک آقا برای خرید وارد مغازه شدند که پس از گذشت یک ربع از مغازه خارج شدند. پس از اتمام روز کاری متوجه شدم یک جفت گوشواره به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال نیست که با بررسی تصاویر دوربین مداربسته متوجه شدم سرقت توسط آنها انجام شده است.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی و با بررسی تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته مغازه طلا فروشی و با بررسی سوابق مجرمان حرفه ای هر ۳ سارق که از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت طلا در سال‌های اخیر بودند را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به ۱۲ فقره سرقت از مغازه طلافروشی به همان شیوه روبه رو شدند، افزود: با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری سارقان صادر شد.

کارآگاه نجفی ادامه داد : با شناسایی مخفیگاه سارقان در محدوده جنوب تهران، اواسط مردادماه هر ۳ سارق در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان ۳ جفت گوشواره و ۹۰۰ میلیون ریال وجه نقد کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه هر ۳ متهم به جرایم ارتکابی اعتراف کردند، اظهار داشت: متهمان معترف شدند، فریبا به عنوان سرکرده باند بود و باتوجه به سابقه ای که در این زمینه داشت با هم سراغ مغازه های طلافروشی در محدوده های جنوب، جنوب غربی و مرکز تهران می‌رفتیم و با استفاده از شلوغی مغازه و غفلت طلافروش در یک فرصت مناسب طلای مورد نظر را سرقت می‌کردیم.

وی گفت: سارقان در ادامه تحقیقات پلیسی به ۱۲ فقره سرقت با همدستی ۲ تن دیگر از دوستانشان معترف شدند و گفتند، پس از سرقت با همکاری دو همدست دیگرمان طلاهای سرقتی را به مال‌خری در محدوده جنوب تهران می‌فروختیم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه دو همدست دیگر متهمان و مال‌خر طلاهای سرقتی در دو عملیات دیگر دستگیر شدند، تصریح کرد: با توجه به دستگیری سارقان و شناسایی محل‌های سرقت توسط متهمان تمامی شاکیان شناسایی شدند و سارقان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

تیتر یک
  • جنگ پنهان تل‌آویو علیه برجام از سر گرفته خواهد شد؟

    تحلیلگران می گویند، عناصر تندرو در اسرائیل همچنان نقش اصلی را در زمینه برنامه هسته‌ای ایران ایفا می‌کنند و نتایج مثبت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما