کدخبر: ۳۵۶۸۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

باکتری‌هایی که با آلاینده‌های سرطان‌زا مقابله می‌کنند

اقتصاد نیوز : پژوهشگران "دانشگاه راتگرز" (Rutgers University) هنگام تلاش در یافتن راه‌هایی برای پاکسازی رودخانه‌ها، باکتری جدیدی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به برطرف کردن آلودگی‌ها کمک کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پژوهشگران آمریکایی، نوعی باکتری را کشف کرده‌اند که می‌تواند به از بین بردن آلاینده‌های سرطان‌زا کمک کند.

پژوهشگران "دانشگاه راتگرز" (Rutgers University) هنگام تلاش در یافتن راه‌هایی برای پاکسازی رودخانه‌ها، باکتری جدیدی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به برطرف کردن آلودگی‌ها کمک کند.

پژوهشگران در بررسی‌های خود دریافتند که این باکتری‌ها، در گل‌های سمی پایین رودخانه پرورش می‌یابند اما می‌توانند روش‌هایی برای مقابله با مواد سمی خطرناک و سرطان‌زا مانند "دیوکسین" (dioxins) پیدا کنند.

پژوهشگران دانشگاه راتگرز باور دارند که شاید بتوان از این باکتری‌ها برای پاکسازی مواد سمی از رودخانه‌های سراسر جهان استفاده کرد.

"ریچل دین" (Rachel Dean)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: نتایج بررسی ما نشان می‌دهند که اگرچه این روند، تقریبا آهسته است اما شاید بتواند به تدریج همه مواد سمی را از بین ببرد.

دین و همکارانش امیدوار هستند تا بتوانند با کمک این باکتری، نوعی ترکیب شیمیایی ارائه دهند که دیوکسین را در مناطق حاوی زباله خنثی کند.

این پژوهش، در مجله "Environmental Science & Technology" به چاپ رسید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند