کدخبر: ۳۵۶۸۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزییات توافق جدید عراق و آمریکا

اقتصادنیوز:منابع خبری اعلام کردند که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پایبندی خود را مبنی بر خروج نیروهای ائتلاف از عراق طی سه سال اعلام کرده است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری رسمی عراق اعلام کرد که دونالد ترامپ در جریان دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در واشنگتن اعلام کرده است که نیروهای ائتلاف طی سه سال از عراق خارج خواهند شد.

خبرگزاری رسمی عراق در این خصوص اعلام کرد مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق  در دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد خروج نیروهای آمریکایی از عراق به توافق رسید و دو طرف بر لزوم احترام به حاکمیت عراق تاکید کردند.

همچنین دو طرف در مورد تشکیل یک تیم ویژه به منظور بررسی راهکار و زمان استقرار مجدد نیروهای ائتلاف بین المللی خارج از عراق به توافق رسیدند.

ترامپ در این دیدار با توصیف الکاظمی به عنوان مردی که بسیار با او توافق دارد، تاکید کرد: ما به میزان زیادی از عراق بیرون رفتیم و تعداد بسیار کمی از سربازان آمریکایی در عراق حضور دارند.

ترامپ با تاکید بر پایبندی به خروج فوری نیروهای ائتلاف بین المللی در طول  سه سال از عراق ، تصریح کرد: واشنگتن بر حمایت از روابط عراق با کشورهای همسایه تاکید دارد و همچنین به طرح الکاظمی در ارتباط با اصلاحات اقتصادی در عراق کمک می‌کند.

بنابر اعلام خبرگزاری رسمی عراق ، بغداد و واشنگتن همچنین پیش نویس حمایت از بخش بهداشت در عراق را امضا کردند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند