کدخبر: ۳۵۶۸۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اعتراف ترامپ به خروج از عراق

اقتصاد نیوز : رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با نخست وزیر عراق گفت: مجبور نیستیم در عراق باشیم و می‌توانیم آنجا را ترک کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا:دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق افزود: وقتی به کاخ سفید آمدم، داعش به سرعت در حال تصرف مناطق وسیعی از عراق و سوریه بود اما اکنون ۱۰۰ درصد آن مناطق را از تصرف آنها خارج کردیم.

وی افزود: اما دولت اوباما عملکرد بسیار بسیار ضعیفی داشت. اکنون با عراق همکاری می‌کنیم و آنها از دلارهای عالی آمریکایی استفاده می‌کنند که قدرتمندترین ارز در جهان است.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی درباره حملات انجام شده علیه منطقه سبز بغداد و سفارت این کشور، اظهار کرد: همه می‌دانند که ما بزرگترین نیروی نظامی جهان را داریم و اگر کسی به ما ضربه بزند، بسیار شدیدتر به آنها بازمی‌گردانیم.

ترامپ با بیان اینکه در این زمینه عراق هم هرجا ضرورت داشته، بسیار کمک‌کننده بوده است، ادامه داد: قصد داریم بسیار سریع از عراق خارج شویم، ما منتظر روز آن هستیم، ما مجبور نیستیم در آنجا باشیم.

وی اضافه کرد: ما می‌توانیم از آنجا خارج شویم و امیدواریم آنها بتوانند از خودشان دفاع کنند همانگونه که سال‌ها پیش از آن، این کار را می‌کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند