کدخبر: ۳۵۶۹۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش اسرائیل به فعال سازی بند ماشه علیه ایران

اقتصاد نیوز : نخست وزیر اسرائیل از اقدام آمریکا برای فعال سازی بند ماشه حمایت و اظهار کرد:این اقدام هم مانند خروج از برجام کار درستی است

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنانخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بلافاصله حمایت خود را از درخواست آمریکا از شورای امنیت برای فعال شدن مکانیزم ماشه علیه ایران که با مخالفت همه اعضای دیگر این شورا همراه بود، اعلام کرد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بامداد جمعه ساعتی پس از ارایه درخواست رسمی آمریکا به شورای امنیت برای فعال کردن مکانیزم ماشه علیه ایران، از این اقدام تقدیر کرد و گفت که این رویکرد واشنگتن نیز مثل تصمیم برای خروج از برجام در سال ۲۰۱۸ درست است.

نتانیاهو مدعی شد که ایران هرگز تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را کنار نگذاشته بود. این در حالی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان تنها نهاد دارای صلاحیت برای راستی‌آزمایی پایبندی ایران به برجام، همواره اجرای کامل آن توسط تهران را تایید کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شورای امنیت سازمان ملل را به خاطر رد قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران به سستی در انجام وظیفه متهم کرد و مدعی شد که کشورهای مسئول باید در این مساله از واشنگتن پیروی کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند