افشای جزئیات روابط مسؤولان عراقی با اسرائیل

کدخبر: 357218
اقتصاد نیوز : یک سیاستمدار عراقی و نماینده سابق پارلمان عراق امروز، شنبه از روابط شخصیت‌های رسمی عراقی با اسرائیل پرده برداشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مثال الآلوسی، نماینده سابق پارلمان عراق به خبرگزاری شفق نیوز گفت، اکثر سیاستمداران عراقی بعد از سال ۲۰۰۳ روابط مستقیم یا غیرمستقیم با اسرائیل داشته‌ و نشست‌های بسیاری با تعدادی از شخصیت‌های اسرائیلی برقرار کرده‌اند.

او تصریح کرد: یکی از نخست‌وزیران عراقی تلاش کرد با شخصیت‌های مسؤول اسرائیلی ملاقات کند و دو روز منتظر ماند و پاسخی به درخواستش داده نشد. من مطلع شدم که این مقام تلاش می‌کند برای بقای خود در قدرت و پستش از آنها بهره ببرد. همچنین یکی از روسای سابق پارلمان عراق با شخصیت‌های اسرائیلی نشست برگزار کرد و حتی یکی از وزیران خارجه عراق که کرد نبود نشست‌هایی را با شخصیت‌های اسرائیلی داشت.

الآلوسی همچنین اشاره کرد، هدف دیدار این شخصیت‌های عراقی با هیئت‌ها و شخصیت‌های اسرائیلی باقی ماندن در پست یا چپاول دارایی‌ها به خصوص اموال خارج از عراق از املاک و مستغلات و سرمایه‌گذاری‌ها و غیره بوده است.

او روز سه‌شنبه دولت عراق را به عادی سازی روابط با اسرائیل مثل امارات فراخوانده بود.

این درخواست در حالی است که امارات به عنوان سومین کشور عربی بعد از اردن در سال ۱۹۹۴ و مصر در سال ۱۹۷۹ معاهده صلح با اسرائیل را اعلام کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما