جو بایدن باز هم از ترامپ جلوافتاد

کدخبر: 357632
تازه ترین نتایج یک نظرسنجی در کالج‌های آمریکا از پیشتازی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات انتخابات 2020 بر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی این کشور حکایت دارد

به گزارش اقتصاد نیوز به از فارس: تازه ترین نظرسنجی‌ها در بین دانشجویان کالج آمریکا از برتری «جو بایدن» نامزد نهایی حزب دموکرات بر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که قرار است در انتخابات 2020 ریاست جمهوری  این کشور باهم رقابت کنند، حکایت دارد.

به نوشته وبگاه «هیل» براساس نتایج نظرسنجی موسسه «نایت» 70 درصد دانشجویان کالج‌های آمریکا در انتخابات 2020 به بایدن رای خواهند داد. تنها 18 درصد اعلام کرده اند که به دونالد ترامپ رای می‌دهند.در این نظرسنجی 81 درصد شرکت کنندگان گفتند که تصور نامطلوبی از ترامپ دارند و تنها 19 درصد تصور مطلوبی از ترامپ داشتند.

این نظرسنجی مورخ 9 تا 12 آگوست (یکشنبه 19 لغایت چهارشنبه 22 مرداد) با مشارکت 4000 هزار دانشجو انجام شد.

 جدیدترین نتایج نظرسنجی «هیل-هریس ایکس»  نیز نشان داد که جو بایدن با اختلاف ۶ درصد از ترامپ  پیشی افتاده است.

طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته که در سطح ملی در آمریکا برگزار شده است، ۴۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که روز انتخابات به بایدن رأی خواهند داد و ۳۹ درصد نیز اعلام کردند که از ترامپ حمایت می‌کنند.

نتایج نظرسنجی ۱۱ تا ۱۴ آگوست (۲۱ تا ۲۴ مردادماه) نمایانگر دستاوردی برای بایدن است که پیش از این در نظرسنجی ۸ تا ۱۱ آگوست (۱۸ تا ۲۱ مردادماه) با اختلاف چهار درصد و آراء ۴۴ درصد از ترامپ با آراء ۴۰ درصد جلوتر قرار گرفته بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما