برایان هوک: برجام از محتوا خالی شده است

کدخبر: 357736
اقتصاد نیوز : برایان هوک مدعی شد: برجام در حال انقضا است ما به دنبال آن هستیم تا کشورهای دیگر به این نتیجه برسند که برجام از محتوا خالی شده است و تنها پوسته آن باقی مانده است. ما به فشار بر ایران ادامه می‌دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، برایان هوک نماینده سابق آمریکا در مورد ایران در مصاحبه‌ای در مورد شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا گفت: ما سعی کردیم با روش‌های ساده و آسان این کار را بکنیم، اما شورای امنیت قطعنامه‌مان را تصویب نکرد. در نتیجه ما مجبور شدیم که  سراغ مکانیزم ماشه و احیای تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه  ایران برویم.

وی در ادامه درباره برجام مدعی شد: این توافق یک تعهد سیاسی بود که حتی امضا ندارد و از نظر قانونی و حقوقی هم اجباری نبوده است. این توافق در حال انقضا است ما به دنبال آن هستیم تا کشورهای دیگر به این نتیجه برسند که برجام از محتوا خالی شده است و تنها پوسته آن باقی مانده است. ما به فشار بر ایران ادامه می‌دهیم.

برایان هوک

برایان هوک در پایان مدعی شد: رسیدن به توافق یا نرسیدن مهم نیست، در هرحال ما موفق بودیم. رسیدن به توافق خوب است، ما همیشه گفته‌ایم که حاضریم با ایران بر سر میز مذاکره بنشینیم اما در تمامی این مدت مطمئن شدیم که ایران در شرایط بدی است. زمان می‌برد تا کشورها با ما همراه شوند. بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، پیشرفتی در این زمینه خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما