کدخبر: ۳۵۷۷۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حرف‌های عجیبی که ترامپ در شب اول مجمع ملی جمهوریخواهان زد

اقتصاد نیوز : نخستین شب مجمع ملی حزب جمهوریخواه دوشنبه در حالی برگزار شد که شرکت کنندگان و سخنرانان ضمن حمایت از دونالد ترامپ، سعی کردند رقیب هراسی را در اولویت صحبت‌های خود قرار دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کارزار انتخاباتی ترامپ و سخنرانان مجمع ملی حزب جمهوریخواه در نخستین شب این مراسم سعی کردند تا این دیدگاه را القا کنند که در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات نوامبر، زندگی مردم آمریکا بدتر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در نخستین شب مجمع ملی حزب جمهوریخواه، ترامپ به عنوان رئیس جمهوری نشان داده شد که اقداماتش در پاسخ به شیوع ویروس کرونا، جان هزاران آمریکایی را نجات داده و رونق اقتصادی را تضمین کرده است.

دونالد جی آر پسر رئیس جمهور آمریکا در این نشست ضمن حمایت قاطع از پدرش، انتخابات نوامبر را یک انتخاب بین "کلیسا، کار و مدرسه" و "آشوب، غارت و هرج و مرج طلبی و وحشیگری و خرابکاری" توصیف کرد.

البته دونالد جی آر و سایر سخنرانان این مراسم هیچ اشاره ای به 177 هزار شهروند آمریکایی نکردند که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

وی مدعی شد که اقدامات پدرش مانع از گسترش و شیوع سریع ویروس کرونا شده است.

نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که ضمن حمایت از ترامپ، گفت: آمریکا یک کشور نژادپرست نیست. انتخاب من به عنوان فرماندار کارولینای جنوبی که دختر یک مهاجر بودم، نشانگر این واقعیت بزرگ است.

برخی از سخنرانان نیز سعی کردند انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا را یک تهدید بزرگ ارزیابی کنند و هشدار دادند که بایدن موجب گسترش سوسیالیسم در آمریکا خواهد شد و خطر بزرگی برای کشور به شمار می رود.

ترامپ لحظات کوتاهی پس از انتخاب شدن از سوی حزب جمهوریخواه به عنوان نامزد این حزب در انتخابات نوامبر نسبت به طرح و برنامه دموکراتها برای سرقت نتایج انتخابات و تقلب از طریق رای پستی هشدار داد.

وی افزود: تنها راهی که ممکن است ما در انتخابات شکست بخوریم، تقلب است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند