تضییع حق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور در همسان سازی حقوق

کدخبر: 357811
اقتصادنیوز: دبیرکل خانه کارگر عنوان کرد: رسالت ما پیگیری حقوق کارگران شاغل و بازنشسته است و در شرایط فعلی پیگیری مطالبه بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور را وظیفه خود می‌دانیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا: علیرضا محجوب در ششمین روز از مراسم عزاداری خانه کارگر گفت: خانه کارگر رسالت خود را پیگیری حقوق کارگران شاغل و بازنشسته می‌داند. این وظیفه را در دوره‌های مختلف پیگیری کرده‌ایم، چه زمانی که بحث دستمزد مطرح بود و چه زمانی که موضوعات مرتبط با بازنشستگان کارگری ازمله برقراری مستمری از کار افتادگان و همسان‌سازی حقوق مورد توجه قرار گرفت.

او ادامه داد: در بحث همسان‌سازی حقوق ما اکنون با مشکل تضییع حق بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور روبه‌رو هستیم که پیگیر این موضوع بوده و امیدواریم رفع شود.

دبیرکل خانه کارگر همچنین به رسم شب‌های قبل به یکی از شخصیت‌های واقعه عاشورا پرداخت و گفت: آخرین شهید کربلا قبل از امام حسین(ع) کوچک‌ترین فرزند امام حسن(ع) بود. تمامی فرزندان امام حسن(ع) در واقعه کربلا بودند، هرچند یکی از آنها که گفته شده سی و چند زخم هم برداشته بود، نهایتا زنده ماند و بعدا قیامی در خونخواهی از امام حسین(ع) داشت.

او ادامه داد: اما کوچک‌ترین فرزند امام حسن(ع) عبدالله بود که به دلیل سن کم در خیمه‌ها نگهداری می‌شد و بنا نبود در جنگ حضور داشته باشد، اما طاقت نیاورد و از خیمه‌ها بیرون آمد و نهایتا این طفل در حضور امام(ع) و قبل از ایشان به عنوان آخرین شهید کربلا جان خود را از دست داد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما