تشدید نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام

کدخبر: 358134
اقتصادنیوز : سرپرست شبکه دامپزشکی ورامین گفت: طرح تشدید نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و تهیه و توزیع فرآورده های خام دامی ویژه تاسوعا و عاشورا با هدف حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از شیوع بیماری‌ در مناطق مختلف شهرستان ورامین آغاز و تا روز سه‌شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مهدی اصغری سرپرست شبکه دامپزشکی ورامین اظهار کرد: طرح تشدید نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و تهیه و توزیع فرآورده های خام دامی ویژه تاسوعا و عاشورا با هدف حفظ سلامتی مردم و جلوگیری از شیوع بیماری‌ در مناطق مختلف شهرستان ورامین آغاز و تا روز سه‌شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی گفت: این طرح از امروز با استفاده از سه اکیپ بازرسی سیار و ثابت مستقر در کشتارگاه دام خورین شامل دامپزشک، ناظران شبکه دامپزشکی و ناظران شرعی آغاز شده و تا پایان این هفته ادامه خواهد داشت.

سرپرست شبکه دامپزشکی ورامین تصریح کرد: این نظارت در زمان تهیه دام، حین کشتار و پس از کشتار دام انجام می گیرد تا تمام مراحل بر اساس ذبح اسلامی صورت گیرد تا از نظر بهداشتی با مشکل مواجه نباشد.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری، ذبح هر گونه دام سبک و سنگین از خیابان‌ها و معابر شهرستان ممنوع است و کشتار تنها در محل کشتارگاه گوشت و شیر بهین (خورین) زیر نظر مسئول فنی دامپزشک و ناظر شرعی انجام می‌گیرد.

اصغری از شهروندان خواست تا در صورت نیاز به خدمات دامپزشکی با شماره تماس های ۳۶۲۴۶۶۰۸ و ۲۶۲۷۲۷۰۷ تماس حاصل نمایند. 

از دست ندهید
بلیط هواپیما