ترامپ به دنبال چه توافقی با ایران است؟

کدخبر: 358219
اقتصادنیوز : داماد و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای مدعی شده در صورت پیروزی ترامپ در دور دوم، وی منتظر رسیدن به یک توافق مناسب با ایران خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «جرد کوشنر»، داماد و مشاور رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه پی‌بی‌اس، در مورد توافق ادعایی ترامپ با ایران اظهار نظر کرد. 

جرد کوشنر با اشاره به این ادعای ترامپ گفت: «آنچه که رئیس‌جمهور (ترامپ) در مورد توافق با ایران انجام خواهد این است که منتظر می‌ماند تا یک به یک توافق مناسب [با ایران] برسد.» 

کوشنر همچنین مدعی شد که ترامپ در دور اول ریاست‌جمهوری خود موفق شده صادرات نفت ایران را تقریباً به صفر برساند و این در حالی است که اقتصاد و منابع خارجی این کشور در حال فرو پاشی است. 

وی در ادامه مدعی شد که ترامپ هیچ اقدامی را علیه مردم ایران انجام نداده و تنها می‌خواهد مردم این کشور پیشرفت کنند.

کوشنر پیش از این نیز در مصاحبه با شبکه «صدای آمریکا» مدعی شده بود اگر ترامپ برای دومین دور ریاست‌جمهوری به پیروزی برسد، وارد مذاکرات صلح با تهران می‌شود.

وی با تکرار ادعای تمایل واشنگتن برای رسیدن به صلح با تهران، گفت ترامپ می‌خواهد در دور بعدی ریاست‌جمهوری خود با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان ایرانی دیدار کند (جزئیات بیشتر). 

دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ به اقداماتی تحریک‌آمیز مانند قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» و یا ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه روی آورده است. 

با این وجود، دونالد ترامپ که وعده می‌داد با اجرای سیاست‌های سختگیرانه علیه ایران می‌تواند این کشور را برای عقد توافقی بهتر پای میز مذاکره بیاورد به دلیل ناکام ماندن برنامه‌هایش در قبال ایران علی‌رغم تشدید تنش‌ها، در آمریکا تحت فشار قرار گرفته است.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما