کدخبر: ۳۵۸۴۸۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای تصمیم اسرائیل برای تأسیس پایگاه در یمن

اقتصادنیوز؛ J-Forum وبسایت انجمن یهودیان فرانسه در ادعایی از قصد تل‌آویو برای تأسیس یک پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی با همکاری دولت امارات متحده عربی در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر داد.اقتصادنیوز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وبسایت انجمن یهودیان فرانسه، نوشت تل آویو و ابوظبی که اخیرا وارد روند سازش شده‌اند، در حال برداشتن گام‌های عملی برای تأسیس این پایگاه در ۳۵۰ کیلومتری جنوب یمن هستند.

بنابراین ادعا، رژیم اسرائیل این پایگاه را در بلندی کوهی در مرکز سقطری می‌سازد تا تحرکات نیروهای یمنی، عبور و مرور نیروی دریایی ایران و تحلیل تحرکات دریایی و هوایی در جنوب دریای سرخ را زیر نظر داشته باشد.

همچنین این پایگاه جاسوسی در حالی ساخته می‌شود که دولت سعودی بندری را در کشور اریتره برای استفاده لجستیکی و فرماندهی عملیاتی و عملیات تخلیه در مواقع اضطراری اجاره کرده‌ است.

این وبسایت به نقل از منابع یمنی نوشت که اسرائیل و امارات لجستیک لازم برای ساخت پایگاه مذکور را در جزیره سقطری مستقر کرده‌اند تا از تمامی نقاط خلیج عدن از باب‌المندب تا سقطری و همچنین شاخ آفریقا اطلاعات جمع‌‌آوری کنند.

بنابراین گزارش، هیأتی از افسران رژیم صهیونیستی و اماراتی اخیرا به جزیره سقطری عازم شده‌اند تا نقاط مناسب برای ساخت پایگاه را مشخص کنند.

چندی پیش  «ایهود یعاری» پژوهشگر امنیتی اسرائیلی به وبگاه عربی۲۱ گفت که سازمان‌های امنیتی این رژیم توجه بالایی به تحولات جزیره سقطری دارند و این منطقه مشرف به گذرگاههای دریای سرخ است و یک نقطه راهبردی محسوب می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند