بایدن به تصمیم اخیر دفتر اطلاعات ملی آمریکا اعتراض کرد؛

نقشه ترامپ برای تقلب در انتخابات با کمک پوتین

کدخبر: 358623
اقتصادنیوز؛ جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در واکنش به تصمیم دفتر اطلاعات ملی آمریکا مبنی بر «توقف ارائه گزارش‌های امنیتی انتخابات به کنگره»، آن را بخشی از تلاش رئییس‌جمهوری آمریکا برای اخلال در انتخابات و مخفی کردن حمایت‌های دولت روسیه برای پیروزی ترامپ در انتخابات پیش رو دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا معتقد است، رقیب انتخاباتی‌اش از حزب جمهوری‌خواه ارائه گزارشات درباره مسائل امنیتی انتخابات را به کنگره متوقف کرد تا اطلاعات مربوط به تلاش‌های ادعا شده روسیه برای کمک به وی در انتخابات نوامبر را مخفی کند.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز شنبه اعلام کرد که دیگر هیچ گزارشی برای اعضای کنگره و کمیته‌های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان درخصوص مسائل امنیتی مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر وجود نخواهد داشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ۲۰۲۰ این تصمیم جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی را با گفتن اینکه یک نفر احتمالا آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، اطلاعات محرمانه را درز کرده، توجیه کرد.

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در بیانیه‌ای گفت: تنها یک نتیجه‌گیری وجود دارد؛ دونالد ترامپ امیدوار است ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه یکبار دیگر نامزدی‌اش را تقویت کند و بر ناکامی‌های وحشتناکش که منجر شد کشورمان درگیر بحران‌های متعددی شود که در حال حاضر با آنها مواجه هستیم، سرپوش بگذارد. ترامپ نمی‌خواهد مردم آمریکا از اقداماتی که ولادیمیر پوتین در راستای کمک به پیروزی مجدد او در انتخابات انجام می‌دهد و اینکه چرا پوتین مشتاق مداخله در انتخابات است مطلع شوند چرا که سیاست خارجه ترامپ هدیه‌ای به کرملین بوده است.  

جو بایدن

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری قریب‌الوقوع آمریکا در معرض تهدید و خطر است چرا که نه تنها روسیه بلکه چین نیز برای مداخله در این انتخابات از سوی ترامپ دعوت شده است.

بایدن تصریح کرد: ترامپ از طریق مدیر اطلاعات ملی که به خاطر وفاداری و نه براساس تجربه انتخاب کرده، تلاش می‌کند تا کنگره را از بدست آوردن اطلاعات بسیار مهمی که برای انجام وظایفش به آنها نیاز دارد، محروم کند.

تیتر یک
  • گزارش تحلیلی اقتصادنیوز از آخرین آمار کرونا در ایران

    اقتصادنیوز: آمارهای کرونایی کشور در روز ۲۲ فروردین۱۴۰۰ سه رکورد را به ثبت رساند که مهمترین بخش آن نشان از جهش کم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما