کدخبر: ۳۵۸۹۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزرای خارجه آلمان و چین درباره برجام چه گفتند؟

اقتصاد نیوز : در آستانه برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، وزرای خارجه چین و آلمان بر ضرورت حفظ توافق هسته‌ای با ایران تأکید کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت، ماس در این باره گفت برلین و پکن بر سر ضرورت حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) نظر مشترکی دارند.  

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت که این موضوع طی چند هفته گذشته در شورای امنیت سازمان ملل به طور مکرر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 

«میخائیل اولیانف» نماینده دائم روسیه در سازمانهای بین المللی در وین نیز ساعاتی پیش در پیامی توئیتری با طعنه به آمریکا نوشت: «نشست کمیسیون مشترک برجام تا ساعاتی دیگر با حضور اعضای واقعی و نه اعضای خودخوانده در وین برگزار خواهد شد.»

وی افزود: «مباحث و مشورتها در قالبهای مختلف شروع شده و در حال انجام است.»

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین پایتخت اتریش به سر می‌برد، در گفت‌وگویی درباره این نشست عنوان کرد: این یک نشست روتین کمیسیون مشترک است که طبق روال برجام هر سه ماه یک بار باید برگزار شود که این بار به خاطر شرایط کرونا با تاخیر برگزار می‌شود.

به گفته وی جلسه‌ امروز کمیسیون مشترک برجام جلسه‌ای است که طبق روال کاری خود به مسائل مربوط به اجرای برجام چه در بعد هسته‌ای و چه در بعد تحریم‌ها می‌پردازد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند