رهگیری بمب افکن‌های آمریکا توسط جنگنده‌های روسیه

کدخبر: 359009
​اقتصادنیوز: مقام‌های روسیه اعلام کردند، جنگنده‌های سوخو ۲۷ ارتش این کشور اقدام به رهگیری سه بمب افکن راهبردی آمریکا بر فراز دریای بالتیک کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل  ایسنا، مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه با اعلام رهگیری شدن این بمب افکنهای آمریکایی عنوان کرد که در این اتفاق مرز کشور روسیه نقض نشده است.

طبق اعلام این مرکز سیستمهای کنترل حریم هوایی روسیه در ابتدا سه هدف هوایی را بر فراز آبهای بی طرف در دریای بالتیک در حالی که به مرز روسیه نزدیک میشدند، تشخیص دادند.

این مرکز خاطرنشان کرد: سه جنگنده Su-۲۷ از نیروهای واکنش سریع دفاع هوایی ناوگان بالتیک روسیه برای رهگیری این اهداف اعزام شدند. خدمه جنگنده‌های روسی به اهداف هوایی در فاصله امن نزدیک شده و آنها را به عنوان بمب افکنهای راهبردی B-۵۲H نیروی هوایی آمریکا تشخیص دادند.

همچنین پیش از آن نیز یک جنگنده Su-۲۷ روسیه نیز برای رهگیری چهار هواپیمای آلمانی، دانمارکی، آمریکایی و سوئدی بر فراز دریای بالتیک اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری تاس همچنین یک سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز سه شنبه به خبرنگاران گفت، جنگنده‌های Su-۲۷  که روسیه برای شناسایی بمب افکن راهبردی آمریکا گسیل کرد بروی آبهای بی طرف دریای بالتیک پرواز کرده و مرز دانمارک را نقض نکرده است.

وی اظهار کرد: وزارت دفاع روسیه بیانیه ائتلاف ناتو دربراه نقض شدن مرز کشور دانمارک توسط جنگنده Su-۲۷  روسیه را رد می‌کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما