کدخبر: ۳۵۹۱۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

برنامه لاریجانی برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟

اقتصاد نیوز : یک فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بعد از تمام شدن دوره مجلس دهم آقای لاریجانی را به عنوان مشاور عالی خودشان انتخاب کردند که نشانه نگاه تأیید ایشان به آقای لاریجانی است. اگر مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری به آقای لاریجانی اقبال کنند مطمئن هستم که او طرح نوینی برای حل مشکلات جمهوری اسلامی ایران در آستین دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتخابات ریاست جمهوری برای جریان اعتدال و اصلاحات به سرعت نزدیک می شود، آنها گزینه ای که هم بتواند از فیلتر شورای نگهبان بگذرد و هم مورد اقبال مردم قرار گیرد، در آستین ندارند. بسیاری از عقلای اصلاحات و اعتدال معتقدند باید به سمت گزینه ای مطمئن بروند که هم حرفی برای گفتن داشته باشد و هم از اقتدار و جامعیت لازم برای اجرای برنامه های خود برخودار. برهمین اساس آنها دو گزینه علی لاریجانی و محمدجواد ظریف را مطرح کردند. با منصور حقیقت پور که مشاور رئیس مجلس دهم و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم بود؛ درباره این مسئله گفتگو کردیم.

منصور حقیقت‌پور درباره مطرح شدن نام علی لاریجانی و محمدجواد ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: آقای لاریجانی تمام مشکلات نظام را می داند، بسیار باهوش است، برای مسائل و مشکلات نظام راهکار دارد، ارتباط خوب او با نخبگان بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اعتماد نخبگان کشور به علی لاریجانی افزود: آقای لاریجانی سلامت رفتاری و اخلاقی دارد. او مورد تأیید مراجع قم و نجف است. در ملاقات ایشان با مراجع نجف حضور داشتم و دیدم که همه مراجع احترام زیادی برای آقای لاریجانی به خاطر مرحوم پدرشان قائل بودند.

مشاور رئیس مجلس دهم یادآور شد: آقای لاریجانی در سطوح مختلف اجرایی، فرهنگی و تقنینی فعالیت کرده است. او در اوایل دهه هفتاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. سپس ریاست سازمان صداوسیما را برعهده گرفت. بعد در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی حضور یافت و در دوره ای نیز مسئول مذاکرات هسته ای ایران با طرف های خارجی بود. در مجلس هم که سه دوره ریاست را برعهده داشت و امروز می توان گفت با تمام ریزه کاری های مدیریت و برنامه ریزی کشور آشنا است.

وی با اشاره به شأن دیپلماتیک علی لاریجانی ادامه داد: او در سطح بین المللی دارای وزن قابل قبولی است و تمام روسای جمهوران و روسای پارلمانی کشورها می دانند او اهل مذاکرات حرفه ای سیاسی است بنابراین معتقدم آقای لاریجانی با این عقبه و کارنامه گرانبها سرمایه ای برای کشور و نظام محسوب می شود.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بعد از تمام شدن دوره مجلس دهم آقای لاریجانی را به عنوان مشاور عالی خودشان انتخاب کردند که نشانه نگاه تأیید ایشان به آقای لاریجانی است. اگر مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری به آقای لاریجانی اقبال کنند مطمئن هستم که او طرح نوینی برای حل مشکلات جمهوری اسلامی ایران در آستین دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به حوزه فعالیت محمدجواد ظریف افزود: او در حوزه سیاست خارجی تنها نقش آفرین بوده است بنابراین بافت مشکلات و مسائل داخل کشور را نمی شناسد چون در این حوزه فعال نبوده است. لذا فکر می کنم ظرفیت آقای لاریجانی خیلی بالاتر از آقای ظریف است. آقای لاریجانی بیشتر مسائل داخلی را می شناسد و به امور اداره کشور مسلط است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند