خبر نگران کننده سازمان بهداشت جهانی/ پیش بینی بدترین روزهای دوران کرونا

کدخبر: 359239
اقتصادنیوز: سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه با توجه به بازگشایی مدارس در انگلیس گفت: بازگشایی مدارس و شروع فصل آنفولانزا می‌تواند به معنی افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا: دکتر "هانس کلوگه" مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: اگر سطح پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها در ماه نوامبر (آبان) به میزان بدترین روزهای دوران کرونا برسد، وی متعجب نخواهد شد.  

وی هشدار داد که انگلیس در ماه‌های سرد همزمان با ویروس کرونا با سه پدیده دیگر از جمله بیمار شدن کودکان در مدارس، افزایش موارد ابتلا به آنفلوانزا و مرگ و میر بیش از حد در افراد مسن رو به رو خواهد شد. 

کلوگه تاکید کرد: برخلاف ماه مارس (خرداد) قرنطینه ملی این بار مطرح نشد زیرا تأثیر منفی آن بر مدارس، اقتصاد و جامعه به طور کلی بسیار زیاد بود. 

کلیه مدارس انگلیس به اصرار بوریس جانسون نخست وزیری از اول سپتامبر (۱۱ شهریور) آغاز به کار کردند. 

جانسون با انتشار مقاله‌ای در نشریه میل نوشت: بازگشایی مدارس یک اولویت ملی است. مدارس باید آخرین مکان‌هایی باشند که در اعمال قرنطینه‌های آینده، بسته می‌شود. 

جانسون افزود: هزینه‌های اقتصادی برای والدینی که به خاطر تعطیلی مدارس، قادر به یافتن شغل نیستند، بسیار دردناک و سخت است و اگر کودکان فرصت آموزش را از دست بدهند، این مساله کشور را با مشکلات بزرگی رو به رو خواهد کرد. 

مدارس انگلیس در ماه مارس و در جریان اعمال قرنطینه ملی تعطیل شد و مجددا در ماه ژوئن برای تعداد محدودی از کودکان بازگشایی شد. 
 

 

تیتر یک
  • بسته خبری ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصاد نیوز:خبر رسیده که سازمان بورس و اوراق بهادار سه مصوبه دیگر در راستای تقویت سمت تقاضا به تصویب رساندند؛ براین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما