کدخبر: ۳۵۹۳۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین خنجر زهرآلود بر پیکر فلسطین

اقتصاد نیوز : «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه شب طی سخنانی از طریق ویدیو کنفرانس در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان، گفت: آخرین خنجر زهرآگین بر پیکر فلسطین توافق اماراتی - اسرائیلی بود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا: عباس گفت: ما امروز جمع شدیم برای اینکه یک ملت هستیم و آرمان ما یکی است و فلسطین و قدس ما را گرد هم آورده است.

وی اضافه کرد: مساله فلسطین امروز با پروژه‌های انحرافی عادی‌سازی روابط [با رژیم صهیونیستی] مواجه است.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: نمی‌توانیم بپذیریم کسی به نام ما صحبت کند و ما به هیچ کس اجازه این کار را نخواهیم داد.

عباس با بیان اینکه بیانیه بالفور در سال ۱۹۱۷ میلادی محصول انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بوده است، گفت: ما هرگز به کسی اجازه نمی‌دهیم به نام آرمان ما صحبت کند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد، ما تنها کسانی هستیم که پروژه الحاق را متوقف کردیم و مردم ما "معامله قرن" را متوقف کردند.

وی گفت: گفتیم که اگر [رژیم] اشغالگر تصمیم الحاق را اجرا کند و لو در یک وجب از خاک ما،  این دولت اشغالگر است که مسئولیت همه عواقب این اقدام خود را باید برعهده بگیرد.

محمود عباس افزود: از مواضع مخالف خود نسبت به برنامه‌های الحاق عقب‌نشینی نخواهیم کرد و به میانجیگران گفتیم که هرگز درباره "معامله قرن" و پروژه الحاق مذاکره نخواهیم کرد.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: آماده برگزاری کنفرانس بین المللی صلح زیر نظر سازمان ملل متحد هستیم، مشروط بر اینکه مذاکرات با طرف اسرائیلی در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد.

عباس گفت: رژیم اشغالگر دارایی ملت فلسطین را بلوکه کرد و بخشی از آن را دزدید. آمریکا نیز به کشورها اجازه نمی‌دهد که به ما در ازای دارایی‌های بلوکه شده کمک کنند؛ اما ما هرگز فرو نمی‌پاشیم.

وی تاکید کرد، ما در اینجا باقی‌ خواهیم ماند و هرگز سرزمین‌مان را ترک نخواهیم کرد و همه تلاش خود را برای حمایت از مقاومت و ایستادگی اهالی و مردم خود انجام خواهیم داد.

رهبران جناح‌های فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی (حماس) به مسئولیت "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر این جنبش، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، معاون دبیرکل جبهه مردمی و معاون دبیر کل جبهه دموکراتیک فلسطین روز گذشته (چهارشنبه) برای شرکت در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان وارد بیروت شدند.

بر اساس اعلام منابع فلسطینی شرکت کننده، این نشست با سخنرانی "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای روسا و نمایندگان جناج‌ها و گروه‌های فلسطینی آغاز و سپس پشت درهای بسته ادامه خواهد یافت.  

منابع فلسطینی شرکت کننده گفتند که آشتی بین فتح و حماس، پیشنهاد تشکیل کمیته رهبری متشکل از همه جناح‌ها برای اتخاذ موضعی واحد برای مقابله با معامله قرن و بحث در مورد فعال‌سازی سازمان آزادیبخش فلسطین از جمله مهمترین برنامه‌های این نشست خواهد بود. 

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند