کدخبر: ۳۵۹۸۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

هشدار سازمان حمایت به تولیدکنندگان ماسک

اقتصاد نیوز : رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال در تامین و ممانعت از توزیع خارج از شبکه این سازمان در بخشنامه ای خطاب به تولیدکنندگان ماسک ، بر الزام تحویل فوری ماسک به مراکز درمانی و ارائه گزارش تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عباس تابش گفت: پیرو بخشنامه شماره 370.99.35342مورخ 99.6.5 این سازمان و با توجه به گزارش واصله از سوی شرکت‌های تامین کننده مواد اولیه مبنی بر دریافت ملت بلون از ابتدای مردادماه توسط تولیدکنندگان ماسک در کشور و به منظور مدیریت توزیع در شرایط فعلی کشور و جلوگیری از هرگونه اختلال در تامین و جلوگیری از توزیع خارج از شبکه مطابق مصوبات جلسه روز چهارشنبه 12.6. 99 در محل این سازمان و با حضور مراجع نظارتی ذیربط ، بخشنامه ضرورت تحویل فوری ماسک به مراکز درمانی مطابق سهمیه‌های تعیین شده به واحدهای منتخب  ابلاغ شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس این بخشنامه کلیه شرکت‌های تولیدکننده ماسک مکلفند نسبت به تحویل ماسک سه لایه تولیدی خود به دانشگاه‌های علوم پزشکی منتخب درنظر گرفته شده برای هر شرکت و همچنین شرکت‌های پخش معرفی شده از سوی سازمان غذا و دارو جهت عرضه گسترده در سطح داروخانه‌های سراسر کشور اقدام کرده و توزیع ماسک به مراکز تعیین شده در قالب بخشنامه مذکور را بصورت مستمر در دستور کار خود قرار دهند.

معاون وزیر صنعت  بر نظارت سازمان حمایت بر نحوه توزیع ماسک تولیدی با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی و ضرورت برخورد قاطع با توزیع خارج از شبکه تأکید و تصریح کرد: ضروری است فهرست میزان ماسک تحویلی به دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی و سایر مراکز مجاز تعیین شده در بازه های زمانی مختلف نیز به تفکیک احصاء و ضمن ثبت در سامانه جامع تجارت به این سازمان منعکس شود. ضمناً واحدهای تامین کننده مواد اولیه نیز مکلفند ضمن تامین بموقع  نیاز تولید کنندگان ماسک منتخب حسب سهمیه های تعیین شده، صرفاً نسبت به عرضه ملت بلون حسب فهرست واحدهای منتخب واجد شرایط اعلامی از سوی این سازمان اقدام کرده و فروش خارج از شبکه تعیین شده مصداق تخلف خارج از شبکه است. 

تابش بیان داشت:  با توجه به نیاز مبرم مراکز درمانی به ماسک سه لایه پزشکی در شرایط حساس کنونی ، در صورت عدم تحویل ماسک متناسب با مواد اولیه دریافتی از جمله ملت بلون توسط شرکت‌های سهمیه گیرنده  به مراکز اعلامی منتخب سازمان غذا و دارو و یا عدم ارائه گزارش عملکرد اقدامات،  نسبت به قطع سهمیه مواد اولیه و جایگزینی سایر واحدهای متقاضی واجد شرایط و معرفی آن شرکت به مراجع تعزیری و قضایی اقدام خواهد شد.

تابش یادآور شد: این بخشنامه طی نامه شماره 370.99.36390 مورخ 99.6.12 به کلیه شرکت های تولیدی ماسک در سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شده است. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند