کدخبر: ۳۵۹۸۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ونزوئلا آمریکا را تهدید کرد

اقتصاد نیوز : یک نشریه آمریکایی به تهدید زیردریایی‌های کوچک ونزوئلا علیه منافع آمریکا در کارائیب از جمله مین گذاری و گذاشتن تله‌های انفجاری اشاره کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس: کارشناسان امور نظامی از تهدید زیر دریایی‌های تازه ونزوئلا علیه منافع آمریکا در دریای کارائیب سخن گفتند.

به نوشته وبگاه «فوربس» نیروی دریایی ونزوئلا به تازگی از  یک زیر دریایی کوچک رونمایی کرده  که تهدید علیه منافع آمریکا در  کارائیب است. این زیر دریایی می‌تواند در اعماق دریا برای خرابکاری علیه خطوط اینترنتی استفاده شود یا غواصان با حضور در آن می‌توانند در مسیر کشتی‌های دشمن مین گذاری کنند.

 به نوشته وبگاه فوربس، مکان مهم قرار گرفتن این زیردریایی‌ها در خلیج گوانتانامو  است و در این منطقه کابل‌های اینترنتی  فراوانی وجود دارد. این زیردریایی‌ها که  «VAS-525» نام دارند و طراحی آنها در ایتالیا انجام شده  تا 525 فوت به اعماق دریا می‌روند و قادر به حمل سه غواص  هستند. این غواصان  می‌توانند در اعماق دریا با ترک زیر دریایی ماموریت خود را انجام داده و سپس به زیر دریایی  خود بازگردند. آن‌ها حتی قادرند وسایل انفجاری کوچک نیز با خود حمل کنند.

 

فوربس در خاتمه نوشت، حمله به کابلهای اینترنتی در دوران صلح  می‌‌تواند به عنوان ابزاری در نبردهای ترکیبی استفاده شود و در این شیوه روسها روشهای پیشرفته ‌ای را طراحی کرده اند.

چندی قبل نیز مرکز امنیتی «سوفان» مستقر در نیویورک با اشاره به ورود نفتکش‌های حامل سوخت ایران به قلمرو ونزوئلا گزارش داد که ایران و ونزوئلا، ایالات متحده آمریکا را به چالش کشیدند. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند