کدخبر: ۳۵۹۹۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شرط اسرائیل برای موافقت با فروش اف ۳۵ به امارات

اقتصادنیوز: منابع اسرائیلیروز یکشنبه گزارش دادند که مقام‌های این رژیم در ازای فروش جنگنده‌های «اف ۳۵» به امارات متحده عربی به دنبال دریافت تسلیحات نظامی پیشرفته از آمریکا هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت: اسرائیل به این نتیجه رسیده که آمریکا جنگنده اف ۳۵ را به امارات خواهد فروخت و از این رو به دنبال دریافت جنگ‌افزارهای پیشرفته از آمریکا در چارچوب کمک‌های امنیتی سالانه‌ای است که تل‌آویو از واشنگتن دریافت می‌کند.  

بر اساس این گزارش، مقام‌های اسرائیل معتقدند که تسلحیات مذکور باید بتواند برتری نظامی این رژیم را در منطقه در پی داشته باشد و همچنین باید در عرض یک سال و با قیمت پایین‌تر در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت دراین گزارش افزوده است: مقام‌های اسرائیل قانع شدند که واشنگتن قصد فروش اف ۳۵ به امارات را دارد و منابع رسمی در آمریکا نیز صحت اطلاعات این روزنامه را تأیید کردند.

این در حالی است که «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم اسرائیل پیش‌تر گفته بود که اسرائیل علیه فروش این جنگنده‌ها به ابوظبی اقدام خواهد کرد و اجازه فروش آنها را نخواهیم داد.

در همین حال نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گزارش داده است: نتانیاهو پیش از انتشار علنی خبر عادی‌سازی روابط با امارات در اواخر ماه گذشته، با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به این کشور موافقت کرده بود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند