راهکار بن سلمان برای پایان جنگ فلسطین و اسرائیل

کدخبر: 359945
پادشاه عرستان در تماس تلفنی با دونالد ترامپ بر حمایت از طرح صلح عربی برای حل اختلاف میان فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان یکشنبه شب در تماس تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ضمن بررسی اوضاع منطقه خاورمیانه از "تلاش های آمریکا برای برقراری صلح" تشکر کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عربستان واس، وی در این تماس گفت، عربستان به دستیابی به راهکاری برای حل دائم و عادلانه مساله فلسطین و برقراری صلح که "پایه اصلی" تلاش های ریاض و طرح صلح عربی است تاکید دارد.

این اظهارات در حالی ایراد شده که دولت آمریکا تلاشش برای اجرای طرح موسوم به "معامله قرن" در خاورمیانه و سازش میان کشورهای عربی با اسرائیل را دوچندان کرده است.

در ۱۳ اوت امارات و اسرائیل از توافق برای عادی سازی روابط میان دو طرف با میانجیگری آمریکا خبر دادند؛ توافقی که ترامپ آن را "تاریخی " توصیف کرد!

بعداً ترامپ اعلام کرد که احتمال انعقاد قرارداد مشابه میان عربستان با اسرائیل را می بیند ، در حالی که منابع رسمی گفتند که بحرین کشور بعد از امارات است که عادی سازی روابط با طرف اسرائیلی را اعلام خواهد کرد.

در همین راستا اسرائیل الیوم نوشت، پیشرفت قابل توجهی در تلاش ها برای دستیابی به موفقیت سیاسی با عربستان سعودی حاصل شده است اما ملک سلمان همچنان با روند عادی سازی بین کشورش و اسرائیل مخالف است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید