کدخبر: ۳۶۰۰۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تنش بین انگلیس و روسیه بالا گرفت/ سفیر احضار شد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه انگلیس سفیر روسیه در لندن را به دلیل موضوع مسموم شدن مخالف روسی احضار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس:‌ وزارت خارجه انگلیس سفیر روسیه در لندن را احضار کرد.

وزارت خارجه انگلیس با فراخواندن سفیر روسیه، نگرانی عمیق خود درباره موضوع «آلکسی ناوالنی» مخالف دولت روسیه را ابراز داشت.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس با انتشار این خبر در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: «این کاملا غیر قابل قبول است که تسلیحات شیمیایی غیرقابل قبول استفاده شود و روسیه باید بازرسی شفاف و کاملی انجام دهد.»

کشورهای غربی به خصوص آلمان مدعی‌ شده‌اند که مسکو الکسی ناوالنی که از مخالفان «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه بوده را با عامل اعصاب مسموم کرده‌ است.

از سوی دیگر دولت روسیه ضمن رد اتهام‌زنی‌ها درباره ادعای مسمومیت ناوالنی اعلام کرد آلمان در حال به تعویق انداختن تحقیقات در مورد این ماجراست.

الکسی آناتولیویچ ناوالنی، سیاستمدار مخالف روسیه و «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور این کشور است. او یکی از رهبران اعتراضات سال ۲۰۱۱ در روسیه بود.

ناوالنی روز ۲۰ اوت هنگام پرواز از شهر «تومسک» در روسیه به سمت مسکو، پایتخت این کشور علائم بیماری از خودش نشان داد و بعد از فرود اضطراری هواپیما در شهر «امسک» به بیمارستانی در این شهر منتقل شد.

دولت آلمان چند روز بعد هواپیمایی را برای منتقل کردن ناوالنی به بیمارستانی در برلین عازم روسیه کرد. آلمان روز چهارشنبه (۲ سپتامبر/ ۱۲ شهریور) اعلام کرد آزمایشگاهی متعلق به ارتش این کشور شواهد انکارناپذیری از مسموم شدن این فرد ۴۴ ساله توسط عامل اعصاب را در اختیار دارد.

کرملین ادعای دولت‌های غربی درباره نقش دولت روسیه در بیماری این شخصیت مخالف روسیه را رد کرده است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند